Ameryka Południowa


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

• Dotarcie do Półwyspu Antarktycznego
• Liczne zejścia na właściwy ląd Antarktydy

• Lądowanie na Szetlandach Połudnoiwych
• Falklandy - brytyjskie dalekie południe
• Georgia Południowa - surowe piękno krańców świata
• Kolonie pingwinów i inne spotkania z fauną
• Zwiedzanie stacji naukowej
• Ziemia Ognista (Ushuaia)

 

O wycieczce

Dni spędzone w wygodnych kabinach na morzu pozwalają nam dotrzeć do miejsc niezwykłych. Są to dwa brytyjskie terytoria zamorskie do których dostęp nie jest łatwy. I Falklandy i Południowa Georgia to archipelagi pełne życia, wspaniałych górskich krajobrazów i ciekawych osad ludzkich. Oczywiście głównym celem jest postawienie stopy na Białym Kontynencie i chłonięcie niezwykłej scenerii Półwyspu Antarktycznego. Skały, często niebieskie niebo, białe lodowce i mnóstwo ssaków, pingwinów i innych ptaków przenoszą nas w bajkowy świat. Podczas wycieczki przewidzianych jest wiele lądowań przy pomocy pontonów. Doświadczona i chętna do pomocy załoga dba o pełne bezpieczeństwo i każdy niezależnie od wieku i kondycji poradzi sobie doskonale z wszystkimi wycieczkami. Statek oferuje wygodne kabiny, świetną restaurację, miejsca relaksu i gabinet lekarski.

Dzień 1

Spotkanie z przedstawicielem biura na lotnisku Chopina  w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym. Wylot do Buenos Aires z przesiadkami.

Dzień 2

Przylot do Buenos Aires. Pobyt w Buenos Aires i zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem -  dzielnica La Boca, San Telmo i okolice Placu Republiki. Wieczorem chętni udają się na pokaz tanga z kolacją lub do jednego z tanecznych klubów (koszty wieczornych rozrywek nie są ujęte w cenie wyprawy). Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Wylot do Ushuaia na odległą Ziemię Ognistą, która będzie dopiero punktem startowym naszej wyprawy. Czas na ostatnie zakupy przed antarktycznym rejsem. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 4

Czas wolny w Ushuaia. Po południu zaokrętowanie na statek i początek rejsu. Na początku droga wiedzie przez spokojne wody kanału Beagle’a, aby potem poprowadzić nas przez wody Południowego Atlantyku.

Dzień 5

Dzień na oceanie. Prowadzone są zajęcia i ćwiczenia związane z bezpieczeństwem uczestników wyprawy. Identyfikujemy ptaki morskie, spędzając na pokładzie znaczną część czasu. Prowadzone są dla chętnych pierwsze ciekawe zajęcia.

Dzień 6-7

Dopływamy do archipelagu Falklandów. Jest to terytorium brytyjskie, o które spór toczy Argentyna. Przybijamy do Port Stanley, stolicy kolonii. To pełne uroku i atmosfery dalekiej prowincji miasteczko nosi zdecydowanie brytyjski charakter. Mamy czas, by poznać Port Stanley i odwiedzić tam jeden z pubów. Podziwiamy obie największe wyspy Falklandów fotografując nadzwyczajną faunę i krajobrazy wysp. Żyje tu m.in. kilka gatunków pingwinów, w tym pingwin królewski.

Dzień 8-9

Rejs w kierunku Georgii Południowej, kolejnego zamorskiego terytorium Wielkiej Brytanii. Kierując się na południe wpływamy na zimne wody antarktyczne. Bogactwo wód, a przede wszystkim ogromne ilości kryla przyciąga wiele morskich zwierząt. Szczególnie wiele jest tu wielorybów, a spotkanie z tymi potężnymi ssakami jest niemal pewne.  Podczas rejsu liderzy ekspedycji kontynuują pokazy i prelekcje.

Dzień 10-13

Pobyt na Georgii Południowej. Ten odległy archipelag od lat był przystanią przed wyprawami na Antarktydę i miejscem dającym schronienie załogom polującym na foki i słonie morskie. Przede wszystkim jednak na wyspach zbudowano wielkie bazy wielorybnicze, na szczęście dziś już nieczynne. W miejscowości Grytviken odwiedzimy miejsce, gdzie spoczywa Ernest Shackleton, jeden z największych polarników w historii. To właśnie z tymi wyspami wiąże się szczęśliwy finał jego antarktycznej epopei, o której usłyszymy podczas wyprawy. Georgia Południowa ze względu na niesamowitą faunę nazywana jest czasem „Wyspami Galapagos Południa”. Lądowania pontonami w różnych miejscach dadzą nam obraz tych niesamowitych miejsc.

Dzień 14-15

Statek obiera kurs na południe, wprost w kierunku Antarktydy. Z każdą godziną czujemy chłodniejszy powiew i bliskość siódmego kontynentu. Czas mija na spacerach po pokładzie, rozmowach w barze i prezentacjach. Warto poczytać sobie w tym czasie kilka najciekawszych lektur związanych z wyprawami na Antarktydę. Jeśli pozwoli pogoda i warunki na morzu nastąpi próba lądowania na South Orkney, zagubionej w bezmiarze oceanu małej wyspie.

Dzień 16-19

W końcu następuje długo oczekiwana chwila, wyprawa dociera na Półwysep Antarktyczny. Zejścia na ląd odbywają się zodiakami – specjalnymi pontonami motorowymi. Przewidziane są dwa zejścia na ląd dziennie. Zejście może być odwołane przez kapitana w wyniku złych warunków pogodowych lub lodowych. Przewidziane jest dotarcie dość daleko na południe w rejon Półwyspu Arctowskiego (tutaj dotarł nasz polarnik na statku „Belgica”), kanałów Neumayer, Lemaire i jeśli warunki lodowe pozwolą, jeszcze dalej. Na lądzie obserwujemy kolonie pingwinów, dosłownie wchodząc między te ciekawskie i fotogeniczne ptaki. Tropimy pontonami lamparty morskie i inne fokowate, szukamy też wielorybów. Mamy też okazję zwiedzić jedną lub kilka baz naukowych i poznać jak mieszkają polarnicy. Przewidziane jest też lądowanie na jednej z wysp antarktycznych Szetlandów Południowych, być może będzie to Deception Island. Tu znajduje się największy aktywny wulkan w regionie. W zatoce utworzonej w wygasłym kraterze znajdują się zabudowania dawnych baz wielorybniczych. Po nieobecności spowodowanej polowaniami na wyspę powróciły już foki. Korzystając z faktu, że woda w zatoce jest o dwa stopni wyższa, niektórzy decydują się w tym miejscu na morską kąpiel! O bezpieczeństwo kąpiących dbają liderzy ekspedycji. Wody otaczających Antarktydę, między wyspami, są zwykle bardzo spokojne i dolegliwości związane z chorobą morską nie występują. Czas spędzony na Antarktydzie nie da się z niczym porównać, pozostawi piękne wspomnienie do końca życia.

Dzień 20-21

Rejs powrotny do Argentyny przez Cieśninę Drake’a i Kanał Beagle’a. Załoga ekspedycji w drodze powrotnej również organizuje zajęcia, dochodzi do podsumowania wyprawy oraz pożegnalnej kolacji.

Dzień 22

Do południa przybycie do Ushuaia i opuszczenie statku. Ciesząc się z faktu posiadania stałego gruntu pod nogami, mamy nieco wolnego czasu w Ushuaia. Wylot do Buenos Aires i nocleg tranzytowy w hotelu.

Dzień 23

Wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 24

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY
     
 04.01.2018 - 27.01.2018 

22190 USD

17752 USD (zniżka 20%)

dokwaterowanie w kabinie 2-os. z małym oknem

800 USD
 04.01.2018 - 27.01.2018  22190 USD

17752 USD (zniżka 20%)

kabina 2-os. z małym oknem
800 USD
 04.01.2018 - 27.01.2018  23211 USD

18569 USD (zniżka 20%)

dokwaterowanie w kabinie 2-os. z oknem wyższy pokład

800 USD
 04.01.2018 - 27.01.2018 23211 USD

18569 USD (zniżka 20%)

kabina 2-os. z oknem wyższy pokład
800 USD


I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - 50% ceny wycieczki płatne do 180 dni przed wyjazdem
III rata - do 100% ceny wycieczki płatne do 120 dni przed wyjazdem


Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI:
2% ceny – zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu)

ŚWIADCZENIA
Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi, koszty rejsu antarktycznego, pełne wyżywienie podczas rejsu (3x dziennie), wybór napojów bezalkoholowych, noclegi w kabinie na statku, zejścia na ląd zodiakami (pontonami z silnikiem), wycieczki, zajęcia na statku, grupa wykwalifikowanych przewodników, wszelkie zezwolenia i koszty administracyjne, przejazdy między lotniskami i hotelami, wszelkie inne koszty transportu, wycieczki, bilety wstępu, noclegi w pokojach 2-osobowych – hotele 4*,  śniadania w hotelach, rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; ubezpieczenie od kosztów ewakuacji ze statku, materiały w jęz. polskim.

CENA NIE OBEJMUJE
Obowiązkowego pakietu dewizowego 800 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu),  ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych napiwków, pozostałych posiłków, napojów zamawianych w barze na statku (w tym napojów alkoholowych).

UWAGI
Do osób podróżujących samodzielnie do kabiny i pokoju zostaje dokwaterowana osoba tej samej płci. Nie ma obowiązku wykupywania kabin i pokoi jednoosobowych. Uwagi praktyczne wraz ze szczegółowym spisem rzeczy do zabrania każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 miesiące przed wyjazdem. Dokładna trasa rejsu leży wyłącznie w gestii kapitana i zależy od warunków lodowych i pogodowych. Zgodę na lądowanie w poszczególnych miejscach wydaje wyłącznie kapitan w porozumieniu z szefem ekspedycji. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

WYPRAWA DLA PRZYJACIÓŁ BIURA - WYSPY SOŁOWIECKIE

13.06.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ