Afryka


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

• Plemiona i ich zwyczaje
• Benin i Togo – kraje wyznawców voodoo
• Postoje w afrykańskich wioskach
• Plaże i wybrzeże Ghany
• Zabytki kolonialne i pozostałości królestw afrykańskich
• Życie na wodzie nad jeziorem Nokoue

O wycieczce

Nie jest to wyprawa dla każdego. Podróżujemy po afrykańskich drogach i bezdrożach. Będziemy z kurzem za pan brat, a wyboje odczujemy na sobie. Co otrzymujemy w zamian? Docieramy do miejsc rzadko odwiedzanych przez turystów. Jesteśmy w krajach, gdzie komercja jeszcze nie dotarła. Widzimy autentyczne życie. Poznajemy barwne plemiona i wioski dziwiąc się, że takie miejsca wciąż istnieją w XXI wieku. Przeżywamy przygodę, która pozostanie w naszej pamięci. Spędzamy czas ciekawie i wesoło. Zauważymy, że podróżowanie po tym regionie nie jest tak niebezpieczne, jak przedstawia się to w mediach. Prosimy jednak o staranne przemyślenie udziału w tej wyprawie, wymagającej pewnej odporności psychicznej i nieco mniejszej fizycznej. Podczas wyjazdu dbamy, by pojazdy były wygodne, a noclegi zarezerwowane w możliwie dobrych i czystych miejscach. Posiadamy już duże doświadczenie w tych stosunkowo trudnych do podróżowania krajach, nasze grupy przemierzyły je wielokrotnie.

Dzień 1 Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Wagadugu. Przejazd do hotelu i nocleg w Wagadugu.

Dzień 2 Burkina Faso

Krótkie zwiedzanie tej pierwszej na naszej trasie afrykańskiej stolicy. Choć nazwa Wagadugu brzmi egzotycznie, nie jest to miasto urodziwe. Widzimy typową afrykańską ulicę z chaotycznymi ulicami i urzędowymi gmachami z różnych epok pozbawionymi stylu. Przed dworcem kolejowym zwraca uwagę pomnik kobiety niosącej wodę. Bez żalu opuszczamy stolicę wyjeżdżając na południe. Krajobraz staje się coraz bardziej zielony, pojawia się bujniejsza roślinność. Kolacja i nocleg. Nocleg na południu w turystycznym „lodge”.

Dzień 3 Safari w rezerwacie Nazinga

W tym dniu będziemy mieli okazję podróżować po niezwykle wyboistych, afrykańskich drogach. Safari w rezerwacie Nazinga, poszukiwanie dzikiej zwierzyny w naturalnym środowisku. Zobaczymy prawdopodobnie słonie, i typowe dla tej części Afryki różne gatunki antylop, małp, krokodyle i liczne gatunki ptaków. Lunch w formie suchego prowiantu. Przejazd do okolic Tiebele. Poznajemy jedną z najstarszych grup etnicznych tej części Afryki, plemię Kassena. Stworzyli oni charakterystyczną architekturę budując zdobione domy w kształcie mini twierdz. Kolacja. Powrót na nocleg.

Dzień 4 Ashanti - tradycyjna wioska

Wjazd do bliskiej już Ghany. Ten pełen afrykańskiego kolorytu kraj jest jedynym anglojęzycznym krajem na naszej trasie. Obszar współczesnej Ghany obejmuje dawne brytyjskie Złote Wybrzeże. Podróż do Kumasi, głównego miasta dumnego ludu Ashanti i siedziby króla tego plemienia. Przed dojazdem do Kumasi zaglądniemy do jednej z tradycyjnych wiosek Ashanti i porozmawiamy z przedstawicielami plemienia. Obserwacja tradycyjnych tańców, jeśli będzie to w tym dniu możliwe. Nocleg w hotelu.

Dzień 5 Wulkaniczne jezioro

Pobyt w Kumasi, zatłoczonym i chaotycznym mieście o bardzo afrykańskim obliczu. Zwiedzanie muzeum, które było królewskim domem i gdzie zgromadzono najcenniejsze królewskie przedmioty. Siedzibę samego króla można jedynie dostrzec zza ogrodzenia. Kontynuujemy drogę na południe, przystając nad świętym, wulkanicznym jeziorem Bosomtwe. W końcu naszym oczom ukazuje się ocean, który osiągamy w miejscowości Elmina. Nocleg nad oceanem.

Dzień 6 Elmina

Pół dnia spędzamy nad oceanem. Czas na rozkoszowanie się zadziwiająco atrakcyjną jak na Afrykę plażą, basenem i świeżymi owocami morza lub rybami. Po południu wycieczka do centrum Elminy. Nad malowniczym portem wznoszą się świetnie zachowane forty - holenderski i portugalski, najstarszy w całej subsaharyjskiej Afryce. Zwiedzamy fort, który był też ogromnym centrum wywozu niewolników. Dowiadujemy się tu dużo o bolesnej, wielowiekowej historii tych rejonów. Nocleg nad oceanem.

Dzień 7 Park Narodowy Kakum

Wycieczka do Parku Narodowego Kakum. Park ten chroni wilgotną dżunglę – unikat w Afryce Zachodniej. Przetrwało tu 40 gatunków ssaków i aż 400 gatunków motyli. Lunch w formie pikniku. Szlaki poprowadzono specjalnymi mostkami wysoko pośród koron drzew. Po tym dniu spędzonym na łonie przyrody wracamy na wybrzeże. Nocleg nad oceanem.

Dzień 8 Przejazd Złotym Wybrzeżem

Przejazd wzdłuż Złotego Wybrzeża, na trasie przejazdu leży zatłoczona stolica kraju, Accra. Po niemal całym dniu jazdy wjeżdżamy do Togo, jednego z najmniejszych afrykańskich krajów i byłej kolonii niemieckiej, a potem francuskiej. Nocleg w hotelu w okolicach Lome, stolicy państwa.

Dzień 9 Targ fetyszy

Krótkie zwiedzanie Lome, uchodzącego za czasów kolonialnych za jedno z najładniejszych miast Afryki Zachodniej. Blask dawnej przeszłości widać do dziś. Wizyta na popularnym wśród wyznawców voodoo targu fetyszy, jeden z najbardziej niesamowitych targów, jaki można w ogóle zobaczyć. Wśród amuletów zobaczymy wiele z gatunków zwierząt chronionych oraz przedziwne przedmioty mające zaskakujące zastosowanie. Kolacja. Nocleg w okolicach Lome.

Dzień 10 Abomey

Przejazd do bliskiego już Beninu, kolejnego, małego kraju Afryki Zachodniej. Podróż do Abomey – stolicy słynnego królestwa Dahomeju. Zwiedzanie miasta i siedziby królewskiej wpisanej na światową listę UNESCO. Okrutny król Dahomeju budował niektóre obiekty z gliny zmieszanej z ludzką krwią, co przypomina nam czerwonawy kolor budowli. Z przewodnikiem odwiedzamy zakamarki pałacu poznając burzliwą historię tego miejsca. Nocleg w Abomey.

Dzień 11 "Wenecja Zachodniej Afryki"

Udajemy się na południe nad jezioro Nokoue. Tysiące bambusowych chatek sprawiły, że miejsce to jest nieco ironicznie nazywane „Wenecją Zachodniej Afryki”. Płynąc łodzią poznajemy tą ciekawą społeczność żyjącą wprost na wodzie. Mieszkańcy wodnych wiosek przybyli tu przed laty chroniąc się przed zagrożeniami i życie na jeziorze ocaliło ich przed zagładą. Przejazd do Cotonou, największej metropolii Beninu i tam nocleg.

Dzień 12 Ouidah - stolica voodoo

Wycieczka do Ouidah, stolicy kultu voodoo. To właśnie tu praktykuje się na wielką skalę tajemnicze wierzenia i obrzędy. Czeka nas robiące nieco dziwne wrażenie spotkanie z wysokim kapłanem voodoo. Zobaczymy także fort i słynną „drogę niewolników”, którą przeszło w kajdanach tysiące wywożonych stąd przymusowo Afrykańczyków. W mieście tym katolicka katedra sąsiaduje ze świątynią pytonów, którą odwiedzamy. W niektórych walizkach znajdą się w tym dniu amuletu voodoo. Wieczorem wyjazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 13 Przylot do Polski

Przylot do Warszawy.

 

TERMIN  CENA PAKIET DEWIZOWY
09.01 - 21.01.2018

4307 USD

3230 USD (zniżka 25%)

 800 USD
13.11. - 26.11.2018

 4307 USD

3230 USD (zniżka 25%)

800 USD

                                         

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).


ŚWIADCZENIA
Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe), minimum 20kg bagażu nadawanego/os.,wszelkie koszty transportu (wynajęte mikrobusy lub samochody terenowe, łódź motorowa w Beninie), noclegi w pokojach 2-osobowych (hotele odpowiadające minimum 3*, klimatyzacja lub wentylator, łazienka w pokoju, dwa noclegi o tzw. turystycznym standardzie), wyżywienie: śniadania, pozostałe posiłki wymienione w programie (łącznie 5 posiłków);  bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie, wszelkie inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy, opieka polskiego pilota na całej trasie.

CENA NIE OBEJMUJE
Obowiązkowego pakietu dewizowego płatnego 800 USD w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu),  ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz i ich uzyskania (obecnie łącznie ok. 190 EUR/os, pozostałego wyżywienia (organizuje na bieżąco pilot), zwyczajowych napiwków, dopłaty do pok. 1-osobowego 540 USD/os.

UWAGI
Maksymalna liczba uczestników: około 15, program wraz z godzinami zbiórki i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje około trzy tygodnie przed wyjazdem, obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze, zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty zakończenia wycieczki z przynajmniej 5 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Dokumentacja wizowa wg wskazówek biura wraz z paszportem musi być złożona w biurze najpóźniej 7 tygodni przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

AKTUALNOŚCI

WYPRAWA DLA PRZYJACIÓŁ BIURA - WYSPY SOŁOWIECKIE

13.06.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ