Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

• Starożytne miasta-państwa Doliny Katmandu
• Tadż Mahal – architektoniczny cud świata
• Khadżuraho – kamienna Kamasutra
• Obrzędy nad świętym Gangesem w Varanasi
• Tamil Nadu i Kerala - kolorowe południe Indii
• Sigirija, Dambulla i Kandy - najciekawsze miejsca Sri Lanki
• Plaże Sri Lanki

O wycieczce

Indie to dla wielu kraj fascynujący, inni jak najszybciej chcą stamtąd wyjechać. Jedno jest pewne - Indie trzeba zobaczyć! Wygodne loty samolotami umożliwiają pokonanie podczas jednej wyprawy znacznych odległości Subkontynentu - od szczytów Himalajów po zabytki i plaże Sri Lanki. Nepal i Sri Lanka podobają się wszystkim, większość osób czuje się tam doskonale. Widzimy bardzo różnorodne i wyłącznie najciekawsze miejsca tej części Azji. Podróżujemy klimatyzowanymi, wynajętymi busami. Czeka nas też jedyna w swoim rodzaju podróż indyjskim pociągiem. Na całej trasie proponujemy wyłącznie czyste i starannie dobrane sprawdzone hotele. Po zwiedzaniu czeka nas krótki wypoczynek na plażach Sri Lanki, który pomoże nam przed powrotem do rzeczywistości. Wyjazdy prowadzą znakomici znawcy tego regionu.

Dzień 1 Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadką do Katmandu.

Dzień 2 Katmandu

Przylot do stolicy Nepalu, Katmandu (1335 m n.p.m.), przejazd do hotelu. Spacer po centrum starego Katmandu, Durbar Square – stare pagody i dawny pałac królewski. W tym miejscu mieszka też Kumari - ostatnia żywa bogini na świecie. Niestety centrum miasta zostało mocno uszkodzone po trzęsieniu ziemi w 2015 roku. Poznawanie szczególnej atmosfery miasta z barwnymi uliczkami i małymi restauracjami. Nocleg w Katmandu.

Dzień 3 Dolina Katmandu

Wycieczka po Dolinie Katmandu. Znajdziemy tu królewskie miasta wpisane na listę UNESCO. Dolina to serce kraju przesycone historią i tradycją. Wyjazd do Patan, „miasta piękna” jak brzmi jego druga nazwa. Pospacerujemy tu starymi uliczkami, które zachowały się z czasów średniowiecznych, będziemy podziwiać stupy buddyjskie, budowle królewskie i „złoty klasztor”. W tym dniu przewidziane jest też wyjazd do pobliskiego Bhaktapur i zwiedzanie tego dawnego średniowiecznego, królewskiego miasta-państwa (miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Katmandu.

Dzień 4 Przelot nad Himalajami

Dla chętnych (dodatkowo płatny ok. 190 USD) widokowy przelot nad Himalajami. Lot odbywa się tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych i wymaga wcześniejszego zarezerwowania. Podczas dobrej pogody z samolotu znakomicie widać Mt. Everest, Lhotse i inne himalajskie kolosy. Osoby, które nie decydują się na lot wyjeżdżają przed świtem na punkt widokowy w Nagarkot, skąd przy dobrej widoczności widać pasmo wielkich Himalajów. Dalsze zwiedzanie miasta i okolic. Postój przy hinduistycznej świątyni Paśupatinath nad rzeką Bagmati. Można tutaj spotkać się z ciekawymi obrzędami. Na zakończenie znajdziemy się przy słynnej buddyjskiej stupie Swayambhunath, skąd roztacza się widok na Dolinę Katmandu i otaczające ją góry. Po południu czas wolny na zakupy w licznych, atrakcyjnych sklepikach oraz odwiedziny kafejek i restauracji. Nocleg w Katmandu.

Dzień 5 Varanasi

Przejazd na lotnisko, lot do Varanasi, miasta położonego nad Gangesem – miejsca pielgrzymek milionów wyznawców hinduizmu. Po południu poznawanie tego fascynującego miejsca. Zagłębiamy się w labirynt ulic, podpatrujemy pielgrzymów. Pojawiają się wspaniałe okazje do robienia zdjęć. Nocleg w Varanasi.

Dzień 6 Ganges

Świt nad Gangesem, po którym popłyniemy łodzią. Okazja do obserwacji obrzędów z perspektywy rzeki i kolejnych świetnych zdjęć. Oglądanie ghatów, schodów prowadzących do rzeki. Będziemy mogli obserwować pielgrzymów dokonujących rytualnych kąpieli. Varanasi znane jest z obrzędów kremacyjnych, wielu Hindusów pragnie, by ich szczątki doczesne znalazły się w świętej rzece. Przejazd na dworzec kolejowy i wyjazd w rejon Khadżuraho. Przejazd pociągiem w Indiach to atrakcja, której nie można ominąć. Indyjskie koleje są największym pracodawcą świata, a podróże pociągami wpisały się na stałe w zwyczaje Hindusów. W pociągu miejsca do leżenia (I kl.).

Dzień 7 Khadżuraho

Przejazd z dworca kolejowego w rejon Khadżuraho. Podziwiamy zabytkowy kompleks świątynny charakteryzujący się bardzo ciekawą architekturą. Miejsce jest oczywiście głównie znane z rzeźb erotycznych, które rozsławiły je na cały świat. Ta Kamasutra wykuta w kamieniu stanowi unikat na skalę światową. Nocleg w rejonie Khadżuraho.

Dzień 8 Agra

Przejazd mikrobusem do Agry. Po Indiach podróżuje się wolno, ale za oknem widzimy barwne życie i ciekawe sytuacje. Po drodze nadarza się okazja do oglądania typowych indyjskich obszarów wiejskich. Przewidywane są postoje na fotografowanie i spotkania z ludźmi. Wieczorem przyjazd do Agry i nocleg w hotelu.

Dzień 9 Tadż Mahal

Zwiedzanie słynnego Tadż Mahal – jednego z cudów świata. XVII wieczne mauzoleum jest pięknym dowodem miłości mężczyzny do swojej żony. Jest to budowla, wobec której nikt nie pozostaje obojętny i znajduje się na każdej liście cudów świata. Lunch w lokalnej restauracji. W Agrze też podziwiamy Czerwony Fort, kolejną budowlę, która pozostała po panowaniu Wielkich Mogołów. Podróż do Delhi i nocleg w hotelu.

Dzień 10 Delhi

Zwiedzanie stolicy Indii Delhi, Czerwony Fort - bastion dynastii Wielkich Mogołów, Meczet Piątkowy – uznawany za najbardziej okazały w całym kraju. Spacer zatłoczonymi ulicami Starego Delhi, gdzie święte krowy spacerują między tłumem ludzi, setkami motorków i riksz. Zobaczymy też zaplanowane przez Brytyjczyków nowe centrum i świątynię Sikhów, drugą co do znaczenia po Złotej Świątyni w Armitsarze. Emocji i wrażeń dostarczy przejazd rikszami rowerowymi po starej części miasta. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Delhi.

Dzień 11 Maduraj

Wylot na dalekie południe do miasta Maduraj. To tutaj na dalekim południu w stanie Tamil Nadu mieszkają ludzie o bardzo ciemnej karnacji i groźnym wyglądzie, ale łagodnym usposobieniu. Dojazd do Maduraj, które nazywane jest także miastem krawców. W okolicy głównej świątyni znajdują się setki stanowisk, gdzie w ciągu kilku godzin sprawni krawcy są w stanie uszyć dowolny strój za bardzo niską cenę. Dzisiaj Maduraj to również ważne centrum biznesowe. Po przyjeździe udamy się do słynnej świątyni Minakszi, gdzie być może podczas wieczornych uroczystości zobaczymy jak bramini przenoszą posąg Śiwy do świątyni jego małżonki - bogini Parwati. Wycieczka rikszą motorową po zakątkach Maduraj. Kolacja i nocleg.

Dzień 12 Rezerwat Periyar Tiger

Podróż w kierunku oceanu przez Zachodnie Ghaty. To malownicze pasmo gór oddziela Wyżynę Dekańską od wybrzeża. Dojazd w rejon rezerwatu Periyar Tiger. Spotkanie z przyrodą, rejs łodzią i spacer. W rezerwacie chroni się wiele gatunków zwierząt łącznie z tygrysami. Jednak szansa ujrzenia tygrysa nie jest duża. Kolacja. Nocleg w rejonie rezerwatu.

Dzień 13 Kerala

Podróż przez stan Kerala uchodzący za jeden z najpiękniejszych w całych Indiach. Dojazd nad rozlewiska i zakwaterowanie na łodziach mieszkalnych. Udamy się na rejs po okolicznych kanałach, lagunach i rozlewiskach. Z dala od miejskiego zgiełku będziemy podziwiać bogatą roślinność, obserwować życie mieszkańców małych wiosek, położonych tuż nad kanałami. Obiad i kolacja na statku. Nocleg w wygodnych kabinach z łazienkami.

Dzień 14 Koczi

Przejazd do pobliskiego Koczi, ważnego portu na wybrzeżu Malabarskim i miejsca związanego z kolonizacją europejską. Po dziś dzień można tutaj odnaleźć wpływy portugalskie w architekturze miasta, kuchni i zwyczajach. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po starej dzielnicy Fort Koczi, znajdziemy się pośród licznych sklepików z lokalnym rękodziełem. Odwiedzimy synagogę żydowską oraz Pałac Mattancherry, który słynie z barwnych murali opisujących historię Ramajany. Odwiedzimy też Kościół św. Franciszka, w którym niegdyś były pochowane szczątki Vasco da Gamy oraz katolicką katedrę Santa Cruz, którą św. Jan Paweł II ustanowił bazyliką. Nad morzem zobaczymy archaiczne sieci, które wciąż są w użyciu. Wieczorem dla chętnych uczestnictwo w słynnym dramacie tanecznym „Kathakali” – główną atrakcją są niesamowite kostiumy i makijaże tancerzy. Nocleg w hotelu w Koczi.

Dzień 15 Kolombo

Przejazd na lotnisko i wylot do Kolombo, stolicy Sri Lanki. Przenosimy się do innego świata na ciepłą i zieloną wyspę. Przejazd w głąb Sri Lanki. Zwiedzanie wykutych w skale, starożytnych buddyjskich świątyń w Dambulla. Buddyzm pozostał dominującą religią Sri Lanki do dzisiaj i ma wielki wpływ na styl życia mieszkańców. Kolacja. Nocleg nad jeziorem Amaya w okolicy Dambulla.

Dzień 16 Sigirija

Rano wyjazd do Sigirija, słynnej, pochodzącej z V wieku „podniebnej” fortecy stojącej na olbrzymiej skale. Miejsce to uchodzi za największy cud Sri Lanki i rzeczywiście robi wrażenie na każdym. Wejście po schodach na Lwią Skałę na sam szczyt twierdzy. Następnie postój w jedny, z ogrodów przypraw, Sri Lanka to prawdziwy raj jeśli chodzi i liczbę gatunków pożytecznych roślin. Rośnie tu cynamon, pieprz, kakaowiec i dziesiątki innych cennych przypraw. Powrót na kolację i nocleg.

Dzień 17 Kandy

Dalsza podróż przez Sri Lankę do miasta Kandy, ważnego ośrodka wnętrza wyspy. Po południu zwiedzanie tej położonej w górach dawnej stolicy Cejlonu, która opierała się Brytyjczykom aż do 1815 r. Wizyta w słynnej świątyni, gdzie przechowuje się ząb Buddy. To jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych dla buddystów. Przejazd do hotelu pobliżu Kandy i kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 18 Sierociniec słoni

Rano zwiedzamy tzw. sierociniec słoni. Widok bawiących się i kąpiących w rzece słoników jest bardzo zabawny. Przejazd w kierunku oceanu. Po dniach włóczęgi przyjdzie pora na zasłużony odpoczynek i relaks na plaży. Kolacja i nocleg w hotelu nad oceanem na zachodnim wybrzeżu.

Dzień 19-20 Wypoczynek nad oceanem

Wypoczynek w hotelu nad oceanem. Czas wolny na plażowanie i kąpiele. Dla chętnych organizowana jest wycieczka (dodatkowo płatna ok. 50 USD) do miasta Galle. To nadmorskie miasto zostało założone przez Portugalczyków i jest wpisane na listę UNESCO. Oprócz miasta oglądanie miejscowych rybaków, którzy łowią w unikalny sposób przyczepieni do wysokich pali w morzu. Kolacje podczas pobytu. Noclegi nad oceanem.

Dzień 21 Przejazd do Kolombo i wylot

Wypoczynek w hotelu nad oceanem. Około południa wykwaterowanie, przejazd do Kolombo, stolicy kraju i zwiedzanie centrum miasta. Kolacja w lokalnej restauracji. Wieczorem lub w nocy wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 22 Przylot do Polski

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
 03.11 - 24.11.2017  3923 USD

3531 USD (zniżka 10%)

 550 USD  
02.11 - 23.11.2018

3923 USD

3295 USD (zniżka 16%)

550 USD  

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

ŚWIADCZENIA

Przeloty na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wszelkie inne koszty transportu (wynajęte mikrobusy, łodzie motorowe, pociąg), wyżywienie (śniadania w hotelach, pozostałe posiłki wg programu – łącznie 13), noclegi (pokoje 2-osobowe) w hotelach 4*, jedna noc w pociągu z miejscem do leżenia w I klasie, jedna noc na statku w kabinie, opłaty za wstępy do obiektów i inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot.

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 550 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu). Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz i ich uzyskania wg aktualnej stawki (ok. 120 USD), pozostałego wyżywienia, napojów do posiłków, wycieczek opcjonalnych wg programu, zwyczajowych napiwków, wieczornych wyjść i rozrywek, dopłaty do pokoju 1-osobowego 890 USD/os.

UWAGI

Maksymalna liczba uczestników około 16 osób, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 4 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy do Indii i udziela instrukcji przy wypełnianiu wniosku. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

WYPRAWA DLA PRZYJACIÓŁ BIURA - WYSPY SOŁOWIECKIE

13.06.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ