Afryka


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

• Wejście na Kilimandżaro drogą Marangu 
   z noclegami w schroniskach
• Safari w pięknym Parku Narodowym Serengeti
• Zjazd do krateru Ngorongoro
• Spotkania z Masajami
• Białe plaże i kultura Zanzibaru

O wycieczce

Choć droga na Kilimandżaro nie jest wyzwaniem, jeśli chodzi o trudności techniczne, wejście na niemal sześć tysięcy metrów wymaga nie lada wysiłku i zależy od indywidualnej podatności organizmu na dolegliwości związane z wysokością. Co ciekawe na szczyt czasem docierają łatwiej osoby starsze, a często muszą zawrócić młodsi. Najstarszy nasz uczestnik na tej wyprawie miał 79 lat, najmłodszy 11. Statystyka mówi, że na najwyższy szczyt masywu (Uhuru, 5895 m n.p.m.)  dochodzi średnio zaledwie 25% chętnych, jednak dzień aklimatyzacyjny, który dodajemy zwiększa tę szansę. Na naszych wyprawach na sam szczyt dociera większość osób i od lat szczycimy się ponad 70 procentowym współczynnikiem udanych wejść. O próbę wejścia na górę może pokusić się każdy, kto od czasu do czasu spaceruje po szlakach Tatr lub Sudetów, a nawet osoba spędzająca większość czasu za biurkiem. Nawet bez dotarcia na sam szczyt wyprawa sprawia ogromną radość. Proponujemy wejście na Kili łatwą drogą z noclegami w schroniskach, co zapewnia najwyższy możliwy komfort i warunki do wypoczynku podczas wejścia.
Przy okazji zdobywania Kilimandżaro proponujemy safari w Serengeti i Ngorongoro, których sceneria mnogość dzikiej zwierzyny wprawia każdego w zachwyt. Po safari i trekkingu nie mogło zabraknąć krótkiego wypoczynku na białych plażach Zanzibaru w gustownym 4* hotelu położonym nad samym oceanem. Wyprawę prowadzą znakomici i doświadczeni piloci – przewodnicy górscy, którzy mają
już za sobą wiele wejść na szczyt.

Dzień 1 Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadką na lotnisko Kilimanjaro Airport, port lotniczy wybudowany koło miasta Moshi u stóp Kilimandżaro, głównego celu naszej wyprawy.

Dzień 2 Podróż w kierunku Parku Narodowego Serengeti

Przylot pod Kilimandżaro (możliwy przylot poprzedniego dnia i dodatkowy nocleg w hotelu). Przejazd do pobliskiej Aruszy, tanzańskiego miasta leżącego u podnóża wulkanu Mt. Meru (4565 m n.p.m.). Jest punktem wypadowym do safari w najpiękniejszych parkach narodowych. Czas na zaopatrzenie i ostatnie zakupy przed safari. Podróż samochodami terenowymi w kierunku Parku Narodowego Serengeti. Mijamy piękne, masajskie tereny, przekraczamy wąwóz rzeki Olduvai. To właśnie tutaj dokonano niezwykłych znalezisk związanych z praczłowiekiem, które zmieniły pogląd nauki na nasze pochodzenie. Kontynuowanie drogi i wjazd na olbrzymie, bezkresny równiny Serengeti. Tu i ówdzie dostrzegamy pierwsze dzikie zwierzęta. Po powrocie kolacja i wymiana wrażeń przy butelce miejscowego konyagi. Nocleg w stałych namiotach (namioty wyposażone m.in. w łóżka) w Serengeti. Nocleg w bezpośrednim sąsiedztwie natury pozostaje na zawsze w pamięci i jest pięknym przeżyciem.

Dzień 3 Safari

Rano wyruszamy na prawdziwe safari. Podglądanie scen znanych z przyrodniczych filmów. Widzimy wiele gatunków antylop, słonie, żyrafy i zebry. Jednak naszym głównym celem jest wypatrzenie i fotografowanie drapieżników – lwów i gepardów. Dostrzeżenie tych pięknych zwierząt w naturalnym środowisku to niezapomniane przeżycie. Lunch i kolejne popołudniowe safari. Objeżdżamy skałki okolic Seronera, nigdy nie wiadomo jakie sceny dziejące się w przyrodzie uda nam się zobaczyć. Czym dłuższe safari, tym bardziej zwiększamy szansę sukcesu. Dzień spędzony w Serengeti będzie należał do najpiękniejszych w życiu. Przed zachodem słońca powrót na nocleg i kolacja.

Dzień 4 Krater Ngorongoro

Wyjazd do krateru Ngorongoro, na którego dnie, 600 metrów poniżej krawędzi, niczym w gigantycznej Arce Noego żyją niemal wszystkie gatunki zwierząt występujących w tej części Afryki. Ngorongoro jest wpisany na listę UNESCO i zaliczany do jednego z cudów natury. Po drodze przystajemy w jednej z masajskich wiosek (opłata dla wodza za wejście i fotografowanie ok. 20 USD nie jest ujęta w cenie wycieczki). Choć turyści są częstymi gośćmi w tych wioskach, Masajowie w zadziwiający sposób potrafili utrzymać tradycyjny styl życia. Mieszkają w skromnych domach przenosząc się co kilka lat, a ich bogactwo i pasję stanowi bydło. Safari na dnie Ngorongoro przynosi kolejne niezapomniane wrażenia. Obiad w formie suchego prowiantu w kraterze. Widzimy wiele gatunków ssaków, w tym piękne bawoły afrykańskie. W niewielkim jeziorze podziwiamy liczne stado hipopotamów. W Ngorongoro dostrzegamy też strusie i inne ptaki, szczególny zachwyt wzbudzają barwne żurawie koroniaste. Następnie podarujemy sobie nieco luksusu kwaterując się w pięknym „lodge”. Poznajemy luksusową wersję safari z kolonialnym, brytyjskim posmakiem. Kolacja w „lodge” i nocleg.

Dzień 5 Arusza

Piękny poranek i poranna kawa towarzyszy nam, gdy zaczynamy już myśleć o kolejnym etapie podróży – wejściu na Kilimandżaro. Opuszczamy chronione obszary podążając w kierunku cywilizacji. Dojazd do Aruszy, a następnie krótka wycieczka do wsi Tengeru, gdzie znajduje się zadziwiające miejsce świadczące o naszej skomplikowanej historii - największy polski cmentarz w Afryce. Właśnie tutaj Anglicy ewakuowali polskich zesłańców, którym udało się uciec z Syberii z armią Andersa. Nocleg w Aruszy.

Dzień 6 Kilimandżaro

Wcześnie rano przejazd pod masyw Kilimandżaro do wsi Marangu (ok. 2 godz.). Od tego miejsca zaczyna się część trekkingowa. Tylko przy drodze Marangu zwanej popularnie „Coca Cola Route” zbudowano schroniska, co pozwala wchodzącym dobrze wypocząć, ogrzać się i zwiększyć szanse zdobycia szczytu. W tym dniu pokonamy różnicę wzniesień 800 m na trasie 7 km z Marangu do Mandara. Jest to zaledwie 4-5 godzin łatwego marszu wygodną ścieżką przez gęsty, wiecznie zielony las. Obiad. Kolacja i nocleg w schronisku Mandara na wysokości 2700 m n.p.m.

Dzień 7 Przejście z Mandara do Horombo

Przejście z Mandara do Horombo. W tym dniu jest przewidziana do pokonania różnica wzniesień 1020 m na trasie o długości 11 km (ok. 5-7 godzin marszu). Ścieżka biegnie już powyżej lasu przez zmieniające się piętra roślinne, a w oddali zaczyna się pojawiać wierzchołek Kilimandżaro. Rozkoszujemy się piękną przyrodą, mając czas na liczne postoje na odpoczynek i fotografowanie. Obiad i kolacja. Nocleg w schronisku Horombo na wysokości 3720 m n.p.m.

Dzień 8 Skalisty wulkan Mawenzi

Dzień przeznaczony na aklimatyzację. Zalecany odpoczynek, krótkie spacery, a dla osób posiadających dość siły wycieczka piesza na stoki pobliskiego, skalistego wulkanu Mawenzi, bocznego wierzchołka masywu. Okazja do pięknych fotografii i przebywania w górskiej scenerii. Dzień na tej wysokości znacznie zwiększa nasze szanse wejścia na szczyt. Obiad i kolacja. Nocleg w schronisku.

Dzień 9 Przejście z Horombo do Kibo

Przejście z Horombo do Kibo. Przewidziana do pokonania różnica wzniesień to ok. 1000 m na trasie 10 km (ok. 6 godzin marszu). Ścieżka przebiega przez tereny pokryte skąpą roślinnością, a po minięciu ostatniego źródła wody wchodzi w niemal pozbawione roślinności piętro wysokogórskie. Obiad i kolacja serwowana jest jak zwykle przez naszych wspaniałych kucharzy. Odpoczynek w schronisku Kibo na wysokości 4800 m n.p.m.

Dzień 10 Podejście na szczyt Kilimandżaro

Zwyczajowo w nocy rozpoczyna się podejście na szczyt. Ścieżka prowadzi piargami i stromym stokiem pokrytym wulkanicznym pyłem. O świcie powinniśmy się znaleźć na krawędzi krateru na tzw. Gilman’s Point, skąd rozpościera się genialny widok na krater i pola lodowe. Już za samo zdobycie Gilman’s Point też zostaniemy uhonorowani dyplomem. Dalej ścieżka biegnie krawędzią krateru na Uhuru, najwyższy punkt masywu Kilimandżaro (5895 m n.p.m.) i całej Afryki. Przy wejściu nie ma trudności technicznych, ale wysokość daje o sobie znać. Każdy kto straci siły lub będzie się gorzej czuł i postanowi zawrócić, może zejść z przewodnikiem do schroniska. Jeszcze tego samego dnia następuje zejście do Horombo. Szybka utrata wysokości powoduje coraz lepsze samopoczucie. Obiad i kolacja. Nocleg w schronisku.

Dzień 11 Zejście z Kilimandżaro

Dalsze zejście do Mandara i dalej do wsi Marangu. Z powrotem szybko mijamy strefy roślinne. Trekking kończy się uroczystym wręczeniem dyplomów zdobycia wierzchołka lub Gilman’s Point. Dojazd do Moshi. Nocleg w Moshi, mieście położonym u podnóża Dachu Afryki. Rozkoszujemy się prawdziwą łazienką, ciepłą wodą i przyjemnym klimatem.

Dzień 12 Przelot na Zanzibar

Przejazd na lotnisko i przelot na Zanzibar, cieszącą się pewną autonomią wyspę na Oceanie Indyjskim, słynną z upraw przypraw, rafy koralowej i bogatej historii. Plaże Zanzibaru z białym, niczym śnieg koralowym piaskiem nie mają sobie równych. Przejazd na przeciwległy, wschodni kraniec wyspy. Kolacja. Nocleg w bungalowach przy plaży.

Dzień 13-14 Rajskie plaże

Wypoczynek na Zanzibarze - plażowanie, kąpiele w lagunie, podglądanie leniwego życia mieszkańców nadbrzeżnych wiosek, smakowanie kuchni - wspaniałe owoce morza. Słuchanie dobiegających z oddali odgłosów fal rozbijających się o barierę raf. Dla osób nie potrafiących usiedzieć na miejscu możliwość jednej lub dwóch wycieczek fakultatywnych - zwiedzanie zabytkowego, unikatowego starego miasta Zanzibar, zwiedzanie plantacji przypraw, spacer po ostatnich zachowanych fragmentach pierwotnej dżungli, piknik na bezludnej wyspie. Wypoczynek na tropikalnej plaży i kąpiele w ciepłym oceanie znakomicie regenerują organizm po wysiłku trekkingu. Kolacje i noclegi w gustownym hotelu 4* położonym przy plaży.

Dzień 15 Powrót do Polski

Przejazd na lotnisko do miasta Zanzibar lub przeprawa do portowego miasta Dar es Salaam. Wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 16 Przylot do Warszawy

Powrót do Warszawy na lotnisko Chopina.

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
04.08-19.08.2018

 

   BRAK MIEJSC 
13.10-28.10.2018

4964 USD 

4468 USD (zniżka 10%)

800 USD  
12.01-27.01.2019

4964 USD  

4170 USD (zniżka 16%)

800 USD  
03.08-18.08.2019

4964 USD  

4170 USD (zniżka 16%)

800 USD  Możliwe inne terminy na zamówienie.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).


ŚWIADCZENIA
Wszystkie przeloty, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., noclegi w hotelach lub „lodge” (minimum 3*, pokoje 2-osobowe), noclegi w schroniskach podczas wyprawy na Kilimandżaro (sale wieloosobowe), 2 noclegi w Serengeti w dużych namiotach, urządzonych wyposażonych w łóżka i materace, nocleg w luksusowych „lodge” w rejonie Ngorongoro, noclegi w hotelu 4* podczas wypoczynku na Zanzibarze, śniadania w hotelach lub obozach, kolacje i obiady wg programu (łącznie 18 posiłków, posiłki w Serengeti i podczas wejścia na Kilimandżaro przygotowuje kucharz wyprawy), napoje (woda, herbata, kawa) podczas wejścia na Kilimandżaro oraz podczas pobytu w Parku Serengeti, wszelkie opłaty administracyjne, wstępy do parków narodowych, opłaty za pozwolenie wejścia na Kilimandżaro, przewodnicy, kierowcy, tragarze, kucharze, wszelkie przejazdy i wycieczki wymienione w programie, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż; polski pilot/przewodnik na całej trasie wraz z wejściem szczytowym.

CENA NIE OBEJMUJE
Obowiązkowego pakietu dewizowego 800 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu) , kosztów wiz (płatne na granicy, aktualnie 50 USD), pozostałych napojów do posiłków, ewentualnej indywidualnej opłaty wylotowej z Tanzanii, obowiązkowych zwyczajowych napiwków (szczegóły w informatorze przedwyjazdowym), dopłata do pokoju 1-os 490 USD (poza schroniskami).

UWAGI
Maksymalna liczba uczestników -  około 16 osób. Wycieczka jest przeznaczona wyłącznie dla osób znajdujących przyjemność w chodzeniu po górach i posiadających minimalną sprawność i kondycję, aby pokonywać dziennie kilkugodzinne odcinki. Nie są wymagane żadne umiejętności wspinaczkowe lub wyjątkowa sprawność. Obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze wpisane do żółtej książeczki (lub wpis o braku możliwości zaszczepienia), zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Na specjalne zamówienie istnieje możliwość indywidualnego przedłużenia pobytu na Zanzibarze lub wzięcia udziału jedynie w części wycieczki (np. bez safari w Serengeti). Uczestnikom wysyłamy szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania się do wyprawy wraz z listą niezbędnego ekwipunku. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU

20.04.2018 ZOBACZ

UGANDA – Okrzyknięta Perłą Afryki

30.01.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ