Ameryka Południowa


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

• Dziewięć krajów i terytoriów zależnych
• Egzotyczna atmosfera Karaibów
• St.Lucia –piękno i czar  
• Barbados – białe piaski i angielski smak
• Dominika – atrakcja z listy UNESCO
• Antigua – echa historii
• Grenada – mała, ale fascynująca
• Rejs na Grenadyny – powiew wielkiego świata
• Martynika i Gwadelupa – Francja w tropikach

O wycieczce

Już sama nazwa „Karaiby” pobudza wyobraźnię. Archipelag Małych Antyli jest niczym perły nawleczone na nić, każda z nich jest piękna i każda jest inna. Właśnie zaskoczy nas ta różnorodność, znajdziemy się na brytyjskim Barbadosie z plażami białymi, niczym śnieg, zwiedzimy piękną Św. Łucję, dziką Dominikę, elegancką Martynikę, jeśli wymienić tylko niektóre z nich. Poczujemy karaibską atmosferę luzu, braku pośpiechu, uśmiechu, słońca i gorących rytmów. Choć zwiedzamy aż dziewięć krajów i terytoriów zależnych, znajdziemy nieco wolnego czasu na krótki relaks lub kąpiel. Wyjazd jest alternatywą dla osób, które nie chcą zwiedzać Karaibów pływając na wielkich wycieczkowcach. Podróżujemy jak zwykle w doborowym towarzystwie w niewielkiej grupie z polskim pilotem na całej trasie.

Dzień 1 Wylot

Wcześnie rano zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką na Barbados, karaibską wyspę w archipelagu Małych Antyli. Po przylocie przejazd do hotelu i nocleg. Uwaga! Możliwy jest wylot po południu lub wieczorem dzień wcześniej i nocleg tranzytowy w jednym z portów europejskich (bez dodatkowych opłat).

Dzień 2 Barbados

Zwiedzanie Barbadosu. Wyspa nie leży w głównym pasie archipelagu, pochodzenie wyspy jest też inne, niż pozostałych. Na Barbadosie wielki wpływ mają tradycje angielskie. Podczas wycieczki zobaczymy położoną w głębi tej niewielkiej wyspy jaskinię Harrisona, największą lokalną atrakcję. Zwiedzanie jaskini, gdzie oglądamy niewielkie podziemne jezioro, wodospad i piękne formy naciekowe. Następnie przejazd na strome, atlantyckie wybrzeże i podziwianie klifów. Postoje w małych miejscowościach z kamiennymi kościółkami. Przejazd do stolicy kraju, Bridgetown i spacer po miasteczku, które ma charakter wybitnie żeglarski. Tu na ogół najpierw trafiają śmiałkowie przeprawiający się przez Atlantyk. Wolne popołudnie przeznaczamy na spacery lub kąpiele. Nocleg w hotelu na Barbadosie.

Dzień 3 Trynidad

Przejeżdżamy na lotnisko lecimy na Trynidad. Zwiedzamy Port of Spain, największe miasto na naszej trasie i stolicę państwa Trynidad i Tobago. Spacerujemy po dzielnicy portowej, placu Woodfor i oglądamy ciekawe, XIX wieczne budynki. Wieczór przy muzyce „steel pan”, muzycy grają na instrumentach sporządzonych z metalowych beczek. Styl muzyki i sam instrument to duma żywiołowych mieszkańców kraju. Nocleg w Port of Spain lub w okolicy miasta.

Dzień 4 Trynidad

Wycieczka po wyspie. Odwiedzimy Asa Wright Nature Centre. Przewodnik oprowadzi nas po pięknym lesie deszczowym, będzie można obserwować liczne gatunki egzotycznych ptaków zamieszkujących tropikalną wyspę. Podczas wycieczki przewidujemy prosty lunch – kanapka z rekinem to lokalna i bardzo smaczna przekąska. Powrót na nocleg.

Dzień 5 Grenada

Wcześnie rano przejazd na lotnisko i wylot na Grenadę, która wraz z sąsiednimi wyspami tworzy niepodlegle państwo. Po krótkim locie zwiedzamy tę piękną wyspę z niezwykle burzliwą historią. Jedziemy do St.George’s, które nie zmieniło się wiele od czasów kolonialnych. Wąskie uliczki wspinają się po wzgórzach, a pastelowe domy kontrastują z zielenią otaczających gór i błękitem Morza Karaibskiego. Zwiedzamy górujący nad miastem XVIII wieczny francuski fort, starą część miasta i pełen kolorytu targ. Przejazd na północ wyspy. Idziemy na dłuższy spacer do wodospadów Concord. Ci, którzy czują w sobie chęć przygody i potrzebę większego wyzwania, dochodzą stromą ścieżką do wyżej położonych kaskad. Nagrodą będzie orzeźwiająca kąpiel i zimne piwo. Zwiedzamy dalej wyspę dojeżdżając aż na jej północny kraniec. Nocleg w hotelu na Grenadzie.

Dzień 6 Saint Vincent

Do południa czas wolny. Przejazd na lotnisko i wylot na wyspę Saint Vincent, która wraz z częścią archipelagu Grenadynów tworzy niepodlegle państwo. Przejazd do Kingstown, niewielkiej stolicy kraju. Zwiedzamy miasteczko, a także górujący nad stolicą zabytkowy fort z fenomenalnym widokiem. Nocleg w Kingstown lub w okolicach.

Dzień 7 Grenadyny

Rejs jachtem motorowym na Grenadyny, malowniczy archipelag kilkudziesięciu małych wysp. Grenadyny są rajem dla żeglarzy. Mnóstwo tu malowniczych zatok i złotych plaż. Podczas rejsu pijemy przyrządzony na lokalnym rumie poncz, podstawowy napój na Karaibach. Dopływamy do dwóch wysp – Bequia i Mustique. Na pierwszej z nich zawiniemy do Port Elisabeth, wymarzonego celu żeglarzy z całego świata i ulubionego miejsca brytyjskiej rodziny królewskiej. Na eleganckiej wyspie Mustique mieszkają najmożniejsi tego świata, swoje domy mają tu wielkie gwiazdy i miliarderzy. Postój na kąpiel i „snorkeling” (bezpłatna możliwość pożyczenia płetw, masek i rurek). Powrót do Kingstown. Zwiedzamy miasteczko, a także górujący nad stolicą zabytkowy fort z fenomenalnym widokiem. Powrót na nocleg.

Dzień 8 St. Lucia

Przelot na Świętą Łucję (St.Lucia), karaibską wyspę z grupy Małych Antyli i jednocześnie niepodległe państwo. St. Lucia to jedna z najładniejszych wysp na Karaibach. Jej wnętrze zajmują pokryte gęstymi lasami góry o śmiałych kształtach. Spacer po Castries, stolicy kraju. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 9 St. Lucia

Wycieczka po wyspie. Zwiedzanie rozpoczniemy od przejazdu przez malowniczą wyspę z postojami w punktach widokowych. Następnie udamy się do wulkanu Mount Soufriere. W jego wnętrzu będzie można zobaczyć wydobywające się ze szczelin opary i bulgoczące błota. Obiad podczas wycieczki. Zwiedzanie ogrodu botanicznego Diamond z ukrytym pośród bujnej roślinności wodospadem. Powrót na nocleg.

Dzień 10 Martynika

Rejs na Martynikę, francuski departament zamorski. Zwiedzamy Fort de France, stolicę wyspy. Spacerujemy po centrum miasta z katedrą i halą targową. Nocleg na Martynice.

Dzień 11 Martynika

Wycieczka po wyspie. Przejazd na północ do miasteczka St. Pierre, które w 1902 r. zostało zniszczone podczas wybuchu pobliskiego wulkanu Mt. Pelee. Było to wtedy największe miasto wyspy (30 tys. mieszkańców), a wybuch przeżył tylko jeden człowiek, jeden z największych szczęściarzy na świecie. Było to więzień zamknięty w kamiennej celi, do której osobiście wejdziemy. Lunch podczas wycieczki. Wizyta na plantacji trzciny cukrowej i w lokalnej destylarni rumu. Można tu zaopatrzyć się w wysokoprocentowe pamiątki z Karaibów. Nocleg na Martynice.

Dzień 12 Antigua

Przelot na Antiguę, kolejną wyspę. Zwiedzamy Antiguę, która wraz z sąsiednią wyspą tworzy państwo Antigua i Barbuda. Na tej wyspie odkrytej przez Kolumba do tej pory zachowało się wiele historycznych budynków. Zwiedzamy stolicę St. John, skalną formację Devil’s Bridge i największą atrakcję wyspy, historyczny English Harbour. Nocleg na wyspie Antigua.

Dzień 13 Antigua

Pobyt na wyspie Antigua. W tym dniu mamy szeroki wybór spędzenia wolnego czasu (wycieczki opcjonalne w tym dniu nie są wliczone w cenę wyjazdu). Rekomendujemy rejs do wysepek położonych na północ od głównej wyspy. To okazja do poznania ciekawych miejsc, a także pływania z rurką i maską w pięknych zatokach. Orientacyjna cena wycieczki z lunchem i napojami – 110 USD/os. Nocleg na wyspie Antigua.

Dzień 14 Dominika

Rano przejazd na lotnisko i wylot na Dominikę, wyspiarskie mini państwo. Wycieczka do Marne Trois Piton, wpisanego na listę UNESCO parku narodowego. Park urzeka wspaniałymi, górskimi krajobrazami, nie przypadkowo tutaj kręcono sceny do „Piratów z Karaibów”. W planie wycieczki mamy forsowny marsz do pięknego wodospadu (opcja dla wytrwałych) oraz do innej, łatwiej dostępnej i pięknej kaskady. Kąpiele w jaskini pośród pięknych, skalnych form, a także w gorącym strumieniu. Przejazd do Roseau, niewielkiej stolicy kraju i nocleg.

Dzień 15 Dominika

Jedziemy odwiedzić miejscowość zamieszkaną przez Karaibów, którzy władali wyspą przed przybyciem Europejczyków. Karaibowie, którzy byli kanibalami, długo stawiali opór białym najeźdźcom. Dominika jest unikatowym miejscem, gdzie przetrwały jeszcze ślady ich kultury i sami Karaibowie, choć ostatni Indianin znający swój język umarł już prawie sto lat temu. Po południu zaokrętowanie i rejs na należącą do Francji Gwadelupę. Gwadelupa to właściwie dwie wyspy połączone mostami. Wieczorem przybicie do portu i przejazd do hotelu. Nocleg na Gwadelupie.

Dzień 16 Gwadelupa

Zwiedzanie Gwadelupy. Najpierw oglądamy Grand Terre, czyli wyspę na której leży stolica i lotnisko. Jedziemy do miasteczka St. Francois. Kiedyś była to typowa, rybacka wioska, a dzisiaj stała się pełną uroku turystyczną miejscowością. Następnie jedziemy na sąsiednią Basse Terre, aby pospacerować po umieszczonym na liście UNESCO Parku Narodowym Gwadelupy. Zobaczymy też wspaniałe rezydencje kolonialne należące do starych, arystokratycznych rodzin. Pożegnalna kolacja – kuchnia kreolska jest dumą wyspy. Podczas kolacji degustacja znakomitego rumu.

Dzień 17 Wylot

Czas do własnego wykorzystania. Możliwa jest też dodatkowo płatna wycieczka fakultatywna. Jedną z opcji jest poranny rejs mający na celu obserwację wielorybów. Rejsy są organizowane wyłącznie wtedy, gdy szansa obserwacji wielorybów jest duża (szczegóły podawane są uczestnikom wycieczki). Okoliczne wody znane są z sezonowej obfitości wielorybów. Po południu przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 18 Przylot do Polski

Przylot do Europy, przesiadka na samolot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina po południu lub wieczorem.

TERMIN CENA      PAKIET DEWIZOWY  
       

   19.02 - 08.03.2018   

5690 USD

4552 USD (zniżka 20%)

850 USD  

Możliwe inne terminy na zamówienie.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).


ŚWIADCZENIA
Bilety lotnicze, podatki i opłaty lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi wg aktualnej stawki – ok. 30 USD/os), minimum 20kg bagażu nadawanego/os., rejsy i promy (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami portowymi ok. 20 USD/os), wszelkie koszty transportu drogowego wg programu, śniadania w hotelach, pozostałe wyżywienie wyszczególnione w programie (4 posiłki), noclegi w hotelach minimum 3* (pokoje 2 osobowe z łazienką i klimatyzacją), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy, polski pilot wycieczki na całej trasie.


CENA NIE OBEJMUJE
Obowiązkowego pakietu dewizowego 850 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałych posiłków (organizuje na bieżąco pilot), zwyczajowych napiwków, ewentualnych kosztów zwiedzania obiektów nie ujętych w programie, wieczornych wyjść do klubów, na tańce itd., ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych i portowych (ok. 50 USD/os.), kosztów ewentualnych dodatkowych wycieczek poza programem, dopłaty do pok. 1 osobowego: 985 USD/os.

UWAGI
Niezbędny jest paszport z min. 9 miesięcznym okresem ważności i 6 wolnymi stronami. Maksymalna liczba uczestników – około 16 osób, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


AKTUALNOŚCI

WYPRAWA DLA PRZYJACIÓŁ BIURA - WYSPY SOŁOWIECKIE

13.06.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ