Ameryka Północna i Środkowa


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

Havana – Perła Karaibów

Trynidad – urocze, kolonialne miasto

Malownicza Dolina Vinales

Jamajka – wyspa słońca i muzyki reagge

Góry Błękitne i plantacje jamajskiej kawy

Piękne wodospady Dunn’s River Falls

Long Bay Beach – Wielki Kajman

Varadero – wypoczynek na tropikalnych plażach

O wycieczce

Dzień 1 Wylot

Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z pilotem wyjazdu. Wylot z przesiadką na Kubę. Przylot do Hawany pod wieczór. Transfer do hotelu i zakwaterowanie.
Nocleg w hotelu w stolicy Kuby.

Dzień 2 Havana

Czas na przywitanie się z piękną Perłą Karaibów - Hawaną. Rano kierujemy się do hawańskiej fabryki cygar. Zobaczymy jak pracochłonny jest proces ich wytwarzania i z jaką wprawą robią je Kubańczycy. Następnie zwiedzanie wytwórni związanej z kolejnym symbolem wyspy – rumem. Nie obędzie się bez testowania narodowego napoju. Po południu dalsze zwiedzanie Hawany: Budynek Parlamentu - Capitolio de La Habana i znany z podobizny „towarzysza Che”, Plac Rewolucji. Wieczorem dla chętnych (dodatkowo płatne, tylko w przypadku dostępnych miejsc) wieczór w słynnym klubie Tropicana. Tutaj właśnie bywał Al Capone i inne sławy ówczesnego świata. W klubie co wieczór występuje ponad dwustu tancerzy, muzyków i wokalistów w rytm kubańskiej muzyki.
Kolacja i nocleg w Hawanie.

Dzień 3 Vinales

Wcześnie rano wyjazd na  wycieczkę w okolice Vinales (ok. 200 km w jedną stronę). UNESCO wpisało krasową dolinę Vinales w zachodniej części Kuby na listę światowego dziedzictwa ludzkości. Dolina to chyba  najbardziej malowniczy zakątek wyspy. To tam znajdują się słynne „mogotes”, czyli wapienne wzgórza, przypominające stogi siana porozrzucane po dolinie, jaskinie oraz najlepsze uprawy tytoniu. Wizyta w jednej z jaskiń. Późny lunch podczas wycieczki. Wieczorem powrót do Hawany.
Nocleg w hotelu w Hawanie.

Dzień 4 Trynidad

Bardzo wcześnie rano długa wycieczka do Trynidadu. Zwiedzanie uroczego, kolonialnego  miasta. Czas na włóczęgę brukowanymi uliczkami, podziwianie najważniejszych  zabytków i rozmowy z Kubańczykami. Warto poczuć ducha tego miasta, w którym ciągle  roześmiani mieszkańcy wieszają przy  wejściach do kamienic klatki z  kanarkami, by  zapewnić  domostwu  szczęście i dostatek. Trynidad jest wpisany na listę UNESCO i dzięki tej organizacji został częściowo  odnowiony.
Lunch podczas wycieczki. Przejazd w kierunku miasteczka Santa Clara, to zabytkowe miasto odegrało istotną rolę  w czasie rewolucji kubańskiej, a oprócz pomnika Che Guevary zobaczymy tu pomnik Jana Pawła II, unikat w tym komunistycznym kraju. Droga powrotna do stolicy, przyjazd późno w nocy.
Nocleg w hotelu w Hawanie.

Dzień 5 Przylot do Kingston

Spacer po starym mieście – katedra i najważniejsze place  i ulice, gmach teatru i inne ciekawe budowle. Centrum miasta pełne jest starych, pięknych domów, wiele z nich jednak popadło już w ruinę. Przespacerujemy się też promenadą nadmorską, zwaną Malecón. Przejazd na lotnisko i wylot  do Kingston z przesiadką na Kajmanach.Jamajka to tropikalna wyspa, przyciąga pięknymi widokami, egzotyczną i barwną florą i fauną oraz ciekawą kulturą. Czarnoskórzy mieszkańcy wyspy są bardzo pogodni oraz niezwykle „rozrywkowi”. Charakteryzuje ich zamiłowanie do swobodnego stylu życia, muzyki reggae, Boba  Marleya, a wielu z nich wierzy w reinkarnację. Przylot do Kingston pod wieczór. Transfer do hotelu i zakwaterowanie.
Nocleg w hotelu w Kingston.

Dzień 6 Góry Błękitne

Zwiedzanie stolicy. Kingston to wspaniałe, kosmopolityczne miasto, położone u stóp Gór Błękitnych, w którym mieści się m.in. muzeum Boba Marley'a. Tam  właśnie skierujemy soje kroki. W Kingston mamy zabytkowe pozostałości epoki  kolonialnej z czasów  panowania hiszpańskiego i brytyjskiego. Udamy się do słynnego domu, pierwszego jamajskiego, czarnoskórego milionera, tzw. Devon House, gdzie oprócz wyśmienitej kuchni serwują tam jedne z najsmaczniejszych lodów na świecie (około 27 smaków,  smakowanie lodów za dodatkową opłatą).
Lunch podczas wycieczki. Przejazd w kierunku Gór Błękitnych, w zachodniej części wyspy. Góry Błękitne prawie w całości porośnięte są lasami. Występują tu rośliny, których nie zobaczymy nigdzie indziej na świecie. Na licznych plantacjach uprawia się doskonałą kawę. Wieczorem powrót do Kingston.
Nocleg w hotelu w Kingston.

Dzień 7 Wycieczka po wyspie

Po śniadaniu  całodniowa wycieczka w kierunku północnej części  wyspy. Przejazd w kierunku starego miasta zwanego Spanish Town z jego charakterystyczną zabudową. Spanish Town  to pierwsza historyczna stolica Jamajki. Spacer po mieście podczas którego zobaczymy centralny  plac  miasta, Iron   Bridge, pomnik admirała Rodneya oraz katedrę św. Jakuba, najstarszą anglikańską świątynię na Karaibach.Następnie przejazd w kierunku pięknych wodospadów Dunn’s River Falls, spadających z wysokości ok 180 m, gdzie największą atrakcją jest wspinaczka po kaskadach wodnych i kąpiel w naturalnych basenach. To tutaj kręcono również sceny do słynnego filmu o Jamesie Bondzie „ Dr No ”. Po  tych przeżyciach udajemy się  w kierunku kolejnego jamajskiego miasta  Ocho Rios. Jest to miejscowość leżąca nad oceanem, otoczona gajami palm kokosowych i plantacjami trzciny cukrowej. Późno wieczorem przyjazd do Kingston.
Nocleg w hotelu w Kingston.

Dzień 8 Kajmany

Po wczesnym śniadaniu przejazd na pobliskie lotnisko i wylot z Kingston na Kajmany. Kajmany to terytorium zależne Wielkiej Brytanii składające się z trzech wysp. Archipelag na początku XVI w., został odkryty przez Krzysztofa Kolumba, który nadał im  nazwę „Tortugas” ze  względu na  wielką ilość żyjących tam żółwi morskich. Obecną nazwę zawdzięczamy Francisowi Drakeowi. Objazd wyspy. Zatrzymamy się na siedmiomilowej plaży, jak twierdzą miejscowi najpiękniejszej  karaibskiej  plaży. Idealnie  biały piasek, błękitna woda i palmy kokosowe. To wszystko będzie w zasięgu ręki. Spacerujemy po George Town, niewielkie miasteczko, którem ma kilka kościołów oraz wiele barów i restauracji, oferujących dobre jedzenie. Odwiedzimy także tradycyjną destylarnie.
Nocleg w hotelu.

Dzień 9 Powrót na Kubę

Śniadanie i wczesnym popołudniem przelot do Hawany. Przylot do Hawany i przejazd do Varadero, nadmorskiego kurortu. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Varadero to najsłynniejszy kurort wyspy. Długie piaszczyste, tropikalne plaże  ciągną się przez  wiele  kilometrów. Hotele zostały zbudowane przy samej plaży. Wypoczynek w Varadero z pakietem All Inclusive.
Nocleg w hotelu przy plaży z pakietem All Inclusive.

Dzień 10-13 Varadero

Wypoczynek w Varadero z pakietem All Inclusive. Podczas pobytu możliwość fakultatywnych wycieczek, rejsów i wypraw nurkowych.
Nocleg w hotelu przy plaży z pakietem All Inclusive.

Dzień 14 Wylot

Ostatni dzień na Kubie. Wyjazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 15 Przylot do Polski

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

 

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY
     
12.11 - 26.11.2018

4920 USD

3936 USD (zniżka 20%)

600 USD

 

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

 

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).

Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.

Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.

Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

 

 

ŚWIADCZENIA

Wszystkie przeloty wg programu, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., przejazdy wygodnymi i klimatyzowanymi busami, transfery wg programu, wycieczki wg programu, wstępy do zwiedzanych obiektów wg programu, noclegi  w hotelach 4*, Grand Cayman hotel  3*, nocleg w Varadero w hotelu Memories Varadero (4*) lub podobnym z pakietem All Inclusive przy plaży, wyżywienie: śniadania w hotelach, kolacje  lub obiady wg programu, pakiet All Inclusive w Varadero (wyżywienie, napoje alkoholowe, napoje bezalkoholowe), ubezpieczenie TU AXA (KL, NNW i bagaż), karta turystyczna (wiza)  na  Kubę, opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny), lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski  pilot  - przewodnik na  całej trasie.

 

CENA NIE OBEJMUJE

Posiłki niewymienione w programie, napoje do obiadów lub kolacji  (poza pakietem All Inclusive), zwyczajowe napiwki (łącznie ok. 75 USD/os), ewentualne  wycieczki fakultatywne,  wieczorne wyjścia (np. wieczór  w Klubie Tropicana w Hawanie, wycieczki z Varadero), ewentualna dopłata do pokoju  1-osobowego  (cena  na zapytanie)

UWAGI

Maksymalna liczba uczestników - ok 18. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 3 tyg. przed wyjazdem. Pozostałe wyżywienie na bieżąco organizuje pilot. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

WYPRAWA DLA PRZYJACIÓŁ BIURA - WYSPY SOŁOWIECKIE

13.06.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ