Ameryka Południowa


TERMINY CENA/OS
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

- zobaczysz niepowtarzalne górskie krajobrazy

- odwiedzisz serce imperium Inków

- dotkniesz architektury, która do dziś budzi zachwyt nad geniuszem swoich twórców

- zasmakujesz doskonałej kuchni

- zobaczysz jeden z siedmiu cudów świata – inkaskie miasto Machu Picchu

O wycieczce

Region Cuzco to największe skupisko zabytków inkaskich na świecie. Nazwa miasta to w języku keczua „pępek świata”, ponieważ w czasach Państwa Czterech Prowincji (Tahuantinsuyu) z centralnego placu miasta rozchodziły się drogi do czterech części kraju. W szczycie potęgi Inka rządził terenem od współczesnej Kolumbii po Chile i Argentynę. Swoją główną rezydencję miał właśnie w andyjskiej kotlinie, gdzie obecnie leży Cuzco. W czasie tego wyjazdu poznacie najważniejsze miejsca, nad którymi nadal unosi się architektoniczny geniusz Inków, a zwieńczeniem zwiedzania będzie wizyta w Machu Picchu – jednym z siedmiu cudów świata.

Dzień 1 CUZCO

W tym dniu zostaniecie odebrani ze swojego hotelu w Cuzco lub z lotniska. Uwaga, aby wziąć udział w tym dniu w wycieczce do Chinchero przylot do Cuzco nie powinien nastąpić później, niż o godz. 13. Na lotnisku kierowca oczekuje po wyjściu ze strefy celnej i trzyma tabliczkę z Waszym nazwiskiem, zatem nie powinniście mieć żadnego problemu ze znalezieniem właściwej osoby. W każdym momencie możecie zadzwonić na nasz awaryjny numer telefonu czynny non stop i nasz pracownik pomoże Wam trafić we właściwe miejsce. W dokumentach podróży znajdziecie przygotowane przez nas wskazówki i porady. Pamiętajcie, że Cuzco leży na dużej wysokości. Jeśli przylatujecie z terenów położonych nisko, zalecane jest położenie się na kilkadziesiąt minut, aby Wasze ciśnienie dostosowało się do wysokości. Radzimy Wam abyście tego dnia pili dużo płynów i spacerowali tylko wolnym krokiem. Zwiedzanie miasta i okolic (ok. 4-5 h) odbędzie się z przewodnikiem. Najpierw poruszacie się na piechotę. Prawdopodobnie zaczniecie od Plaza de Armas z katedrą i kościołem El Triunfo. Zwiedzacie dawną Świątynię Słońca (Coricancha) – obecnie kościół i klasztor Dominikanów. W tym miejscu doskonale widać, że Hiszpanie zbudowali miasto wprost na fundamentach budowli Inków. Dowodem jest zachowany dwunastokątny kamień – idealnie dopasowany do innych, będący świadectwem doskonałości budowli inkaskich. Potem wyjedziecie nieco z Cuzco, aby zobaczyć najcenniejsze kompleksy archeologiczne tuż poza granicami miasta. Najważniejsza będzie wizyta w górującej nad miastem inkaskiej twierdzy Sacsaywaman. Niektóre bloki kamienne użyte do jej budowy ważą prawie 200 ton! Udacie się też do skalnego labiryntu Qenqo, świątyni wody i królewskich łaźni w Tambomachay oraz do czerwonej twierdzy Puka Pucara. Czas na samodzielne spacery po mieście. Nocleg w Cuzco.

Dzień 2 ŚWIĘTA DOLINA INKÓW

Wycieczka do Doliny Urubamby, jednego z najżyźniejszych regionów państwa Inków, które było spichlerzem imperium. Zwiedzanie imponujących ruin inkaskiego miasta oraz współczesnego Pisac ze słynnym targiem, który jest miejscem pełnym straganów z rękodziełem. Obiad podczas wycieczki. Po drodze mijamy tarasy uprawne i indiańskie miejscowości. Chwilami można mieć wrażenie, że czasy Inków wciąż trwają. Drugim ważnym centrum archeologicznym jest twierdza w Ollantaytambo, która była pilnie strzeżoną bramą do Świętej Doliny Inków. Przesiadka na pociąg. Linia kolejowa biegnie wąską doliną wzdłuż rzeki Urubamby. Odsłaniają się coraz ciekawsze krajobrazy, a zieleń robi się intensywniejsza. Wieczorem dojeżdżacie do stacji kolejowej obok Machu Picchu – Mekki podróżników z całego świata. Należy pamiętać, że odległości w miasteczku są nieduże, więc trasę do hotelu pokonujecie piechotą pod opieką miejscowego przewodnika. Nocleg w Aguas Calientes.

Dzień 3 MACHU PICCHU

Od rana zwiedzanie ruin miasta Inków w pięknej scenerii gór pokrytych wieczną zielenią z prywatnym przewodnikiem. Macie niepowtarzalną okazję do zwiedzania Machu Picchu przed przybyciem tłumów turystów pociągami z Cuzco. Czas na fotografowanie i zadumę w tym magicznym miejscu. Powrót pociągiem do Cuzco. Przejazd do hotelu w Cuzco i nocleg.

Dzień 4 WYLOT LUB WYJAZD

Wykwaterowanie z pokoju najpóźniej ok. godz. 12.

WYJAZDY CENA 1 POKÓJ DWUOSOBOWY CENA 2 POKOJE DWUOSOBOWE  CENA 3 POKOJE DWUOSOBOWE

CO PONIEDZIAŁEK

WRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK

04.09 - 07.09.2017

:

23.10 - 26.11.2017

 

 

949 USD/OS

 

 

 

815 USD/OS

 

 

770 USD/OS

 

PŁATNOŚĆ   

I rata - 30% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - płatność do 100% - 30 dni przed datą wyjazdu
Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

PAKIET OBEJMUJE

- prywatny transport samochodami lub busami

- kierowcy i przewodnicy lokalni (język angielski),

- bilety na pociąg do Machu Picchu i z powrotem,

- przejazdy autobusami do ruin Machu Picchu,

- 3 noclegi ze śniadaniami w wygodnych, czystych i dobrze zlokalizowanych hotelach (3*),

- lunch w czasie zwiedzania świętej Doliny Inków,

- opłaty za wstępy,

- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż,

- opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny),

 

CENA NIE OBEJMUJE

- biletów lotniczych

- zwyczajowych napiwków (ich wysokość jest podawana w Informatorze Przedwyjazdowym)

- napojów podczas posiłków

- pozostałego wyżywienia

- ewentualnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (2,8% ceny)

- ewentualnego ubezpieczenia od chorób przewlekłych (2 USD/dzień/os.)

 

UWAGI

Należy posiadać paszport z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport powinien być ważny przynajmniej 9 miesięcy od daty powrotu.

Nie ma obowiązkowych szczepień.

Należy pamiętać, że przebywanie na dużych wysokościach może spowodować dolegliwości związane z chorobą wysokościową. W przypadku wątpliwości radzimy poradzić się swojego lekarza.

Po przylocie do Cuzco zalecane jest położenie się na kilkadziesiąt minut, aby ciśnienie w ciele dostosowało się do wysokości. Pierwszego dnia trzeba dbać, aby jeść posiłki lekkostrawne, ponieważ na tej wysokości trawienie jest spowolnione.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

POLSKI PILOT PODCZAS CAŁEGO POBYTU - CENA NA ZAPYTANIE

Pakiet „PERU Cuzco i Machu Picchu” można połączyć z pakietem „PERU z Cuzco do Jeziora Titicaca”

 

 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

WYPRAWA DLA PRZYJACIÓŁ BIURA - WYSPY SOŁOWIECKIE

13.06.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ