Ameryka Południowa


TERMINY CENA/OS
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

- zobaczysz piękne krajobrazy Andów

- odwiedzisz niezwykle fotogeniczne terasy solne

- dotkniesz architektury, która do dziś zachwyca swoim geniuszem

- zasmakujesz doskonałej kuchni,

- z perspektywy nieba zobaczysz tajemnicze linie z Nazca

- odwiedzisz zamrożoną indiańską księżniczkę w Arequipie

- aparatem fotograficznym zapolujesz na majestatyczne kondory w Kanionie Colca

- popłyniesz do pływającej krainy Uros na jeziorze Titicaca

O wycieczce

W czasie realizacji tego programu poznacie mniej znane i nie tak popularne miejsca,  choć nie zabraknie też miejsc o których słyszał każdy. Ciekawym etapem będzie przeprawa przez Andy na wybrzeże Pacyfiku, aby wznieść się nad Nazca i zobaczyć tajemnicze linie na pustyni. A potem jeszcze przepiękna Arequipa z bogactwem kultury i tradycji kulinarnych oraz Kanion Colca z gorącymi źródłami i szybującymi kondorami. Zwieńczeniem wyjazdu jest płaskowyż Altiplano oraz Jezioro Titicaca z pływającymi, trzcinowymi wyspami Uros. Ta trasa to prawdziwa esencja cudownego kraju, jakim jest Peru.

Dzień 1 CUZCO I CHINCHERO

W tym dniu zostaniecie odebrani ze swojego hotelu w Cuzco lub z lotniska. Uwaga, aby wziąć udział w tym dniu w wycieczce do Chinchero przylot do Cuzco nie powinien nastąpić później, niż o godz. 13. Na lotnisku kierowca oczekuje po wyjściu ze strefy celnej i trzyma tabliczkę z Waszym nazwiskiem, zatem nie powinniście mieć żadnego problemu ze znalezieniem właściwej osoby. W każdym momencie możecie zadzwonić na nasz awaryjny numer telefonu czynny non stop i nasz pracownik pomoże Wam trafić we właściwe miejsce. W dokumentach podróży znajdziecie przygotowane przez nas wskazówki i porady. Pamiętajcie, że Cuzco leży na dużej wysokości. Jeśli przylatujecie z terenów położonych nisko, zalecane jest położenie się na kilkadziesiąt minut, aby ciśnienie w ciele dostosowało się do wysokości. Radzimy Wam, tego dnia pijcie dużo płynów i spacerujcie tylko wolnym krokiem. Po południu wycieczka do Chinchero – kolonialnego miasteczka, gdzie bardzo widoczne są inkaskie fundamenty wkomponowane w hiszpańską architekturę. Drugim miejscem są ukryte wśród wzgórz salineras w Maras – tarasy wypełnione solanką, gdzie od wieków produkuje się różową sól. Poza bajkowym krajobrazem, który jest doskonałą scenerią do zdjęć można tu zaopatrzyć się w sól, która według badaczy należy do najzdrowszych na świecie. Może służyć zarówno jako przyprawa jak i do zabiegów pielęgnacyjnych. Powrót do Cuzco i nocleg.

Dzień 2 CUZCO - ABANCAY

Rano prywatnym samochodem z kierowcą wyruszycie przez góry w stronę prowincji Apurimac. W czasie tego przejazdu nie możemy zagwarantować, że kierowca będzie posługiwał się językiem angielskim. Jednak krajobrazy i odwiedzane miejsca wyrażają dużo więcej niż jakiekolwiek słowa. Pierwszym przystankiem będzie Tarawasi – platforma z kamienia, na której Inkowie składali ofiary dla apus – duchów gór. Jest świadkiem dawnych wierzeń, które w nieco zmienionej formie są często praktykowane do dziś. Kolejnym przystankiem będzie mała wioska Sayhuite. Po przejściu kilkuset metrów dotrzecie do najbardziej niezwykłego kamienia Andów. Inkaska rzeźba przedstawiająca nieokreślony geograficznie teren do dziś nie zdradziła ostatecznie swojego przeznaczenia. To miejsce do które dociera bardzo mało podróżników, więc znajdziecie się w bardzo elitarnym gronie! Przejazd do hotelu w Abancay. Nocleg w hotelu.

Dzień 3 ABANCAY – NAZCA

Po śniadaniu wyjedziecie z hotelu i czekać na Was będzie dalsza przeprawa przez majestatyczne Andy. Trasa przebiega przez teren Parku Narodowego Pampa Galeras znanego z dużej populacji wikuni – typowego zwierzęcia andyjskiego o bardzo cennej wełnie. Przejazd do Nazca a dokładniej na cmentarzyska Chauchilla, gdzie dzięki bardzo suchemu klimatowi w doskonałym stanie zachowały się... mumie. To niezwykłe miejsce powstało na długo przed pojawieniem się Inków i jest jednym z dowodów, że w Peru istniało kilka wielkich kultur, które pozostawiły oszałamiające ślady swojej działalności. Tajemnice tego poznacie z prywatnym, lokalnym przewodnikiem. Nocleg w hotelu w Nazca.

Dzień 4 NAZCA – LOTY – AREQUIPA

Głównym celem w tym dniu jest ujrzenie na własne oczy tajemniczych figur i rysunków kultury Nazca. Jest to jedna z najdziwniejszych pozostałości dawnych cywilizacji i nie brak teorii o ich pozaziemskim pochodzeniu. Ogromne rysunki Nazca widać właściwie wyłącznie z powietrza. Lot widokowy nad liniami, podczas którego zobaczycie najważniejsze rysunki – m.in. małpę, kondora, pająka, linie przypominające pasy startowe dla pojazdów kosmicznych. Po obserwacji Płaskowyżu Nazca pojedziecie wygodnym autokarem kursowym do Arequipy – białego miasta u podnóża wulkanu Misti. Droga Panamerykańska prowadzi wzdłuż pustynnego wybrzeża Pacyfiku. Krajobrazy tej trasy wielu osobom kojarzą się z Księżycem lub Marsem – suche formacje skalne i piaskowe wyglądają nieziemsko. Z dworca autokarowego odbiera Was kierowca i przewozi do hotelu. Nocleg w Arequipie.

Dzień 5 AREQUIPA

Kilkugodzinne zwiedzanie Arequipy. Swój kolor i wygląd zawdzięcza białemu tufowi wulkanicznemu. Dla wielu odwiedzających Peru to najpiękniejsze miasto kraju. Zwiedzicie z lokalnym przewodnikiem centrum z Plaza de Armas i monumentalną katedrą. Symbolem Arequipy jest Konwent św. Katarzyny – kolonialny klasztor, który swoją architekturą nawiązuje bezpośrednio do hiszpańskiej Andaluzji, z której pochodziło wielu kolonizatorów. Jednak muzealną perłą w koronie miasta jest Museo Santuarios Andinos, które przechowuje doskonale zachowane materiały i rękodzieło inkaskie. Jednak najważniejsza jest Juanita – inkaska księżniczka złożona w ofierze na jednym z wulkanów, której zamrożone ciało odkryto przypadkiem pod koniec XX w. To jedyna tego typu „mumia” na świecie. W ciągu zwiedzania lunch w jednej z miejscowych restauracji. Arequipa znana jest w Peru ze swojej doskonałej i wyjątkowej kuchni. Po południu czas wolny na samodzielną eksplorację miasta. Nocleg w hotelu.

Dzień 6 AREQUIPA - CHIVAY

Rankiem pojedziecie malowniczą trasą do Kanionu Colca, rozsławionego przed laty przez grupę polskich kajakarzy, którzy zdobyli nie tylko niedostępną rzekę, ale również odkryli to miejsce dla świata. Na trasie będziecie mieli czas na postój i zaopatrzenie się w liście koki, która jest najlepszym lekarstwem na chorobę wysokościową. Jako że najwyższy punkt Waszego przejazdu jest na wysokości 4900 m n.p.m. warto być przygotowanym na niepowtarzalne doświadczenie. Na tej wysokości będzie czas na krótki postój i zrobienie zdjęć niesamowitej panoramy wulkanów licznie występujących na tym obszarze. Po południu dojedziecie do hotelu. Czas wolny i możliwość zakupów na miejscowym targu oraz kąpieli w gorących źródłach. W naszym Informatorze Przedwyjazdowym znajdziecie pomocne wskazówki na ten temat. Nocleg.

Dzień 7 KANION COLCA – PUNO

Po śniadaniu przejazd do punktu widokowego Cruz del Condor, położonego nad górnym odcinkiem kanionu Colca. Patrząc na piękne krajobrazy i kanion łatwiej uświadomić sobie jak trudne było pokonanie rzeki Colca kajakiem, co zrobili po raz pierwszy Polacy. To właśnie dzięki Polakom kanion został rozsławiony na cały świat. W tym miejscu często szybują potężne kondory umożliwiając zrobienie wspaniałych zdjęć. Następnie przejazd przez góry do Puno. Po drodze będzie czas na krótkie postoje i robienie zdjęć. Jednym z postojów będzie Jezioro Lagunillas z przepięknym kolorem wody. Po południu krajobraz zacznie się nieco zmienić. Staje się coraz bardziej płaski, ponieważ wjedziecie na płaskowyż, który był kolebką największych kultur andyjskich. Wieczorem dojazd do Puno i nocleg.

Dzień 8 JEZIORO TITICACA I CHUCUITO

Pierwszym punktem tego dnia będzie prywatna wycieczka łódką na pływające Wyspy Uros. Wyspy zamieszkane są przez potomków Indian, którzy chroniąc się przed Inkami, wybudowali świat z trzciny. Będzie okazja do zwiedzanie trzcinowych domów, wypróbowanie trzcinowej łodzi a nawet spróbowania jak smakuje totora – trzcina, z której wykonano ten pływający świat. Po powrocie do Puno udacie się lądem na południe do małej miejscowości Chucuito, znanej ze swojej prekolumbijskiej świątyni płodności Inca Uyo. Głównym elementem wystroju są rzeźby fallusów różnej wielkości, pochodzące z różnych okresów. Nocleg w hotelu w Puno.

Dzień 9 WYLOT LUB WYJAZD

W tym dniu na życzenie możecie być przewiezieni na lotnisko, na dworzec autobusowy lub w inne miejsce w Puno

WYJAZDY  CENA 1 POKÓJ DWUOSOBOWY CENA 2 POKOJE DWUOSOBOWE  CENA 3 POKOJE DWUOSOBOWE

CO CZWARTEK 

WRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK

07.09 - 15.09.2017

:

26.10 - 03.11.2017

 

 

 1549 USD/OS 

 

 

1210 USD/OS

 

 

 1118 USD/OS

 

KIEDY NAJLEPIEJ?

Wyjazdy proponujemy od kwietnia do listopada, czyli w okresie, kiedy jest mniej deszczów, a widoczność w Andach zazwyczaj jest doskonała. Dobrym okresem jest polska wiosna, ponieważ pora deszczowa już się kończy a góry są jeszcze soczyście zielone. W okresie styczeń luty ulewy mogą uczynić część trasy nieprzejezdną i w tym okresie nie proponujemy wypraw do Peru.

 

PŁATNOŚĆ   
I rata - 30% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - płatność do 100% - 30 dni przed datą wyjazdu
Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

PAKIET OBEJMUJE

- prywatny transport klimatyzowanymi samochodami lub busami

- przejazd autokarem rejsowym Nazca – Arequipa (duży autokar z wygodnymi siedzeniami),

- busy turystyczne (możliwość udziału innych turystów w przejeździe) na trasie Cuzco

Cuzco – Nazca oraz Arequipa - Puno

- kierowcy i przewodnicy lokalni (język angielski poza przejazdem Cuzco – Nazca i Nazca - Arequipa)

- 8 noclegów ze śniadaniami w wygodnych i sprawdzonych hotelach 3*

- lunchbox na trasie Abancay – Nazca oraz lunch w Arequipie

- opłaty za wstępy oraz wszelkie inne opłaty administracyjne i zezwolenia

- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż,

- opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

- Informator Przedwyjazdowy w języku polskim

- dostęp do awaryjnej linii telefonicznej 24/h w języku polskim.

 

CENA NIE OBEJMUJE

- biletów lotniczych

- zwyczajowych napiwków (ich wysokość jest podawana w Informatorze Przedwyjazdowym)

- napojów podczas posiłków

- pozostałego wyżywienia

 

UWAGI

WYJAZD INDYWIDUALNY

Należy posiadać paszport z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport powinien być ważny przynajmniej 9 miesięcy od daty powrotu.

Nie ma obowiązkowych szczepień.

Należy pamiętać, że przebywanie na dużych wysokościach może spowodować dolegliwości związane z chorobą wysokościową. Wyjazd należy skonsultować z lekarzem. 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

POLSKI PILOT PODCZAS CAŁEGO POBYTU - CENA NA ZAPYTANIE.

 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

WYPRAWA DLA PRZYJACIÓŁ BIURA - WYSPY SOŁOWIECKIE

13.06.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ