Afryka


TERMINY CENA/OS
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

- zobaczysz z bliska goryle, szympansy, i inne ssaki naczelne – poznasz naszych kuzynów

- usłyszysz odgłosy afrykańskiej dżungli, to lepsze od niejednego koncertu

- piękna sceneria parków narodowych przyniesie Ci spokój i radość

- zobaczysz jak wyglądają afrykańskie wioski, jak poszczególne plemiona różnią się od siebie

- masz szansę wziąć udział w raftingu na Nilu, będziesz w miejscu, gdzie ta potężna rzeka wypływa z Jeziora Wiktorii, największego w Afryce

O wycieczce

Brytyjczycy nazywali Ugandę „perłą brytyjskich kolonii”. Nic dziwnego, kraj urzeka pięknem, wspaniałą zielenią, ciekawymi parkami narodowymi i przyjaznymi ludźmi. Z kolei Rwanda po strasznych doświadczeniach wojennych stała się oazą bezpieczeństwa i dobrobytu. Obserwacja goryli górskich w Parku Narodowym Wulkanów to przeżycie z pogranicza mistyki. Pakujcie walizki i zobaczcie na własne oczy błękit afrykańskich jezior, zieleń gór i tęczowe barwy afrykańskich wiosek.

Dzień 1 PRZYLOT

Na lotnisku Entebbe będzie na Was czekać kierowca, który zabierze Was wprost do hotelu. Kierowca oczekuje po wyjściu ze strefy celnej i trzyma tabliczkę z Waszym nazwiskiem, zatem nie powinniście mieć żadnego problemu ze znalezieniem właściwej osoby. W każdym momencie możecie zadzwonić na nasz awaryjny numer telefonu czynny non stop i nasz pracownik pomoże Wam trafić we właściwe miejsce. W dokumentach podróży znajdziecie przygotowane przez nas wskazówki i porady. Po przelocie przejazd prywatnym transportem do hotelu w Kampali, stolicy kraju.

Dzień 2 NIL I JEZIORO WIKTORII

Wycieczka do Jinja, miejsca wypływania Nilu z Jeziora Wiktorii. To niezwykle ważne miejsce na mapie geograficznej słynnych odkryć. Długa i fascynująca jest historia dotarcia do źródeł Nilu. Dojeżdżacie do miasta o wdzięcznej nazwie Jinja, w którym można z trudem dostrzec relikty kolonialnego uroku. Właśnie tutaj Nil wypływa z Jeziora Wiktorii. Dla chętnych fakultatywnie i tylko po wcześniejszym zamówieniu duża dawka adrenaliny – rafting przełomami Nilu. W raftingu może wziąć udział każdy niezależnie od umiejętności pływania, choć wymaga to pewnej odwagi. To znakomita okazja do poznania rzeki i jej pięknych przełomów. Powrót na nocleg do Kampali.

Dzień 3 PARK NARODOWY KIBALE

Wyjazd z miasta na zachód, w kierunku najpiękniejszych parków narodowych. Okazja do poznania ugandyjskiej prowincji, wjazd na coraz bardziej zielone tereny kraju, który już przez Brytyjczyków został nazwany ”perłą Afryki”. Dojazd do Parku Narodowego Kibale. Piesza wycieczka z lokalnym przewodnikiem po pięknej, równikowej, górskiej dżungli. Podziwiamy wspaniałe otoczenie, ale przede wszystkim próbujemy zaobserwować szympansy, najmądrzejsze i najbliższe naszemu gatunkowi człekokształtne. Obserwacja szympansów w naturalnym środowisku da Wam wiele radości. Nocleg w „lodży” położonej w miejscu otoczonym przyrodą. Kolacja. Tajemnicze odgłosy dżungli będą towarzyszyły Wam aż do momentu zaśnięcia.

Dzień 4 ZACHODNIA UGANDA

Od rana kontynuujemy dalszą drogę. Dojazd do miejscowości Fort Portal w rejon potężnego masywu Ruwenzori (5109 m n.p.m.), drugiej góry Afryki. Sam szczyt rzadko wyłania się z za chmur. Rejon Ruwenzori należy do najwilgotniejszych na świecie. Dojazd do Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Kolacja i nocleg w lodży.

Dzień 5 QUEEN ELISABETH NATIONAL PARK

Rano safari w Parku Narodowym Królowej Elżbiety. W pięknej scenerii łatwo tu zaobserwować dziką zwierzynę, słonie, liczne gatunki antylop, żyrafy, a nawet drapieżniki. Po południu rejs po pełnym hipopotamów Kazinga Channel łączącym Jezioro Edwarda i Jerzego. Park jest położony właśnie między tymi dwoma wielkimi jeziorami. Z pokładu niewielkiego statku widzimy zwierzęta schodzące do wodopoju i wiele gatunków ptaków. Powrót na nocleg do lodży i kolacja.

Dzień 6 JEZIORO BUNYONI

Ruszamy znów na południe, by dojechać w rejon Jeziora Bunyoni położonym na samym południu kraju. Błękit jeziora pięknie kontrastuje z zielonymi, stromymi wzgórzami. Po drodze zatrzymujemy się w ciekawszych miejscach i rzadko odwiedzanych przez turystów miejscowościach. Po dojeździe nad jezioro, można wykąpać się w jego rześkiej wodzie i zrelaksować po podróży. Nocleg w okolicach Bunyoni.

Dzień 7 WIOSKA PIGMEJÓW I RWANDA

Rejs po spokojnej toni jeziora. Waszym celem będzie wioska ludu Twa, czyli jednej z grup Pigmejów. Aby dojść do wioski musicie wspiąć się ścieżką poprowadzoną po stromy zboczu. Nie poddawajcie się, na pewno dacie radę wyjść. No a jeśli się nie uda, Pigmeje będą musieli zejść do Was. Poproście Waszego przewodnika, by to zorganizował. Po powrocie kierujecie się do pobliskiej granicy z Rwandą. Odsłaniają się kapitalne widoki na wulkany Wirunga, tworząc krajobraz niczym z bajki. Dojazd do miasta Ruhengeri położonego u stóp wulkanicznych gór. Kolacja i nocleg w lodży w okolicach miasta.

Dzień 8 PARK NARODOWY WULKANÓW

W tym dniu możecie wybrać jedną z fakultatywnych aktywności. Najpopularniejszą ale też najdroższą opcją jest trekking mający na celu obserwację zagrożonych wyginięcie goryli górskich. Inną możliwością jest trudny trekking na wulkan Bisoke (3711 m n.p.m.) lub znacznie łatwiejszy do miejsca wiecznego spoczynku Dian Fossey, niestrudzonej obrończyni goryli, która zginęła na posterunku swej pięknej służby. Kolacja i nocleg w lodży w okolicach miasta.

Dzień 9 PODRÓŻ DO KIGALI

O ustalonej przez Was samych godzinie wyruszacie już w stronę Kigali, położonej na wzgórzach stolicy Rwandy. Zakwaterowanie w hotelu w centrum. Stolica Rwandy dotknięta w latach dziewięćdziesiątych strasznym ludobójstwem, jest już bezpieczna i rozwija się bez przeszkód. Wieczorem czas wolny - okazja do poznania życia nocnego miasta. Nocleg w Kigali.

Dzień 10 KIGALI I WYLOT

Zwiedzanie Kigali. Zaplanowaliśmy dla Was objazd miasta. Nie uciekniecie w tym miejscu od tragicznej historii kraju. Przystaniecie w hotelu rozsławionym przez film “Hotel Ruanda”. Namawiamy Was, byście też zwiedzili Genocide Memorial Center, miejsce upamiętniające masowe ludobójstwo, które miało miejsce nie tak dawno temu. Wykwaterowanie z pokoju ok. godz. 18. Przejazd na lotnisko i wylot.

FAKULTETY AKTYWNOŚCI FAKULTATYWNE

Dzień 2
Rafting na Nilu
Będąc w Ugandzie miłośnicy raftingu nie mogą sobie odmówić wzięcia udziału spływu w tym kultowym miejscu. Na wodzie spędzimy ponad dwie godziny. Pomiędzy progami (najtrudniejszy z nich oceniany jest na stopień 5) płyniemy dłuższymi odcinkami spokojną wodą. W cenie raftingu znajduje się lunch, transport i możliwość przechowania rzeczy.
Dzień 8
Obserwacja goryli górskich w Parku Narodowym Wulkanów
Wiele osób przyjeżdża specjalnie do Rwandy, by zobaczyć goryle górskie w ich naturalnym środowisku. Jest to jedna z najciekawszych, ale też i najdroższych aktywności związanych ze zwierzętami. Przewodnicy przez gęstą dżunglę doprowadzą nas do jednej z rodzin goryli, którą będziemy mogli obserwować i fotografować całą godzinę. Poruszamy się w maksymalnie ośmioosobowych grupach, w dzikim terenie, zwykle pod górę. Każda z grup idzie z przewodnikiem do innego stada goryli, które wcześniej tropią rangersi. Rodzina goryli może być bliżej lub dalej, są to zwierzęta żyjące na wolności i nigdy nie wiadomo, gdzie akurat będą danego dnia. Uwaga, piesza wycieczka do goryli wymaga marszu po błotnistych i czasem stromych ścieżkach, wymagana jest przeciętna sprawność i kondycja.
Trekking na wulkan Bisoke (3711 m n.p.m.)
Możliwość zdobycia jednego ze szczytów Parku Narodowego Wulkanów. Ten zajmujący niemal cały dzień trekking prowadzi przez piękną dżunglę. Wokół odsłania się kapitalna panorama sąsiednich wulkanów. Uczestnicy trekkingu są ochraniani przez uzbrojonych strażników. Chroni to przed niebezpiecznymi bawołami i kłusownikami przychodzącymi tu czasem z Konga. Uwaga, podczas trekkingu trzeba pokonywać niezwykle błotniste ścieżki i pokonać ponad tysiąc metrów różnicy poziomu. To przygoda dla osób o przyzwoitej kondycji i silnej psychice.
Trekking do grobu Dian Fossey
To znacznie łatwiejsza i krótsza wersja trekkingu w obrębie Parku Narodowego Wulkanów. Ale i tu nie ustrzeżecie się przed błotem i podchodzeniem pod górę. Dian Fossey to najbardziej zasłużona osoba jeśli chodzi o ochronę goryli górskich. Za swoją działalność została zamordowana i pozostała na zawsze wśród swoich podopiecznych. Losy Dian Fossey były przedstawione w filmie „Goryle we mgle”.

WYJAZDY CENA 1 POKÓJ DWUOSOBOWY CENA 2 POKOJE DWUOSOBOWE  CENA 3 POKOJE DWUOSOBOWE

 CO ŚRODA

WRZESIEŃ - GRUDZIEŃ

20.09 - 30.09.2017

:

29.11 - 09.12.2017

 

 

2990 USD/OS

 

 

 

 

 

2310 USD/OS

 

 

 

 

 

1955 USD/OS

 

 

 

 

KIEDY NAJLEPIEJ?

Wyjazd proponujemy przez cały rok z wyjątkiem intensywnej pory deszczowej przypadającej na okres marzec – maj. Należy pamiętać, że sporo deszczów przypada też na listopad i grudzień, a klimat w obu krajach jest bardzo wilgotny i deszcze są możliwe w każdym okresie. Jednak nawet podczas wilgotniejszej pory często wychodzi słońce, a pogoda jest zmienna.

 

PŁATNOŚĆ   
I rata - 30% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - płatność do 100% - 30 dni przed datą wyjazdu
Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

PAKIET OBEJMUJE

- 9 noclegów (hotele i lodże ok. 3*/4*) ze śniadaniami

- wyżywienie wg programu (5 kolacji)

- transport samochodem typu toyota landcruiser  

- kierowca do własnej dyspozycji (jęz. angielski)

- trekking w rezerwacie szympansów z lokalnym przewodnikiem

- rejsy po Jeziorze Bunyoni i Kanale Kazinga

- opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów, zezwolenia (poza pozwoleniem na goryle)

- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż

- opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

- Informator Przedwyjazdowy w języku polskim

- dostęp do awaryjnej linii telefonicznej 24/h w języku polskim

 

CENA NIE OBEJMUJE

- biletów lotniczych

- wiz płatnej na granicy wg aktualnej stawki (obecnie 100 USD)

- zwyczajowych napiwków (ich wysokość jest podawana w Informatorze Przedwyjazdowym)

- pozostałego wyżywienia

- wycieczek fakultatywnych w dn. 8

- ewentualnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (2,8% ceny)

- ewentualnego ubezpieczenia od chorób przewlekłych (2 USD/dzień/os.)

 

UWAGI

Należy posiadać paszport z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport powinien być ważny przynajmniej 9 miesięcy od daty powrotu.

Po wykupieniu zezwolenia na goryle nie jest możliwy jego zwrot, ani zamiana na inną osobę.

Obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze wpisane do żółtej książeczki (lub wpis o braku możliwości zaszczepienia).

Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Każdy Uczestnik otrzymuje około 2 tygodnie przed wyjazdem niezbędne vouchery i Informator Przedwyjazdowy w języku polskim. Każdy Uczestnik dysponuje awaryjnym telefonem biura czynnym 24h/dobę.

POLSKI PILOT PODCZAS CAŁEGO POBYTU - CENA NA ZAPYTANIE.

 

AKTYWNOŚCI FAKULTATYWNE

 Dzień 2

Rafting na Nilu

Będąc w Ugandzie miłośnicy raftingu nie mogą sobie odmówić wzięcia udziału spływu w tym kultowym miejscu. Na wodzie spędzimy ponad dwie godziny. Pomiędzy progami (najtrudniejszy z nich oceniany jest na stopień 5) płyniemy dłuższymi odcinkami spokojną wodą. W cenie raftingu znajduje się lunch, transport i możliwość przechowania rzeczy.

 

Dzień 8

Obserwacja goryli górskich w Parku Narodowym Wulkanów

Wiele osób przyjeżdża specjalnie do Rwandy, by zobaczyć goryle górskie w ich naturalnym środowisku. Jest to jedna z najciekawszych, ale też i najdroższych aktywności związanych ze zwierzętami. Przewodnicy przez gęstą dżunglę doprowadzą nas do jednej z rodzin goryli, którą będziemy mogli obserwować i fotografować całą godzinę. Poruszamy się w maksymalnie ośmioosobowych grupach, w dzikim terenie, zwykle pod górę. Każda z grup idzie z przewodnikiem do innego stada goryli, które wcześniej tropią rangersi. Rodzina goryli może być bliżej lub dalej, są to zwierzęta żyjące na wolności i nigdy nie wiadomo, gdzie akurat będą danego dnia. Uwaga, piesza wycieczka do goryli wymaga marszu po błotnistych i czasem stromych ścieżkach, wymagana jest przeciętna sprawność i kondycja.

 

Trekking na wulkan Bisoke (3711 m n.p.m.)

Możliwość zdobycia jednego ze szczytów Parku Narodowego Wulkanów. Ten zajmujący niemal cały dzień trekking prowadzi przez piękną dżunglę. Wokół odsłania się kapitalna panorama sąsiednich wulkanów. Uczestnicy trekkingu są ochraniani przez uzbrojonych strażników. Chroni to przed niebezpiecznymi bawołami i kłusownikami przychodzącymi tu czasem z Konga. Uwaga, podczas trekkingu trzeba pokonywać niezwykle błotniste ścieżki i pokonać ponad tysiąc metrów różnicy poziomu. To przygoda dla osób o przyzwoitej kondycji i silnej psychice.

 

Trekking do grobu Dian Fossey

To znacznie łatwiejsza i krótsza wersja trekkingu w obrębie Parku Narodowego Wulkanów. Ale i tu nie ustrzeżecie się przed błotem i podchodzeniem pod górę. Dian Fossey to najbardziej zasłużona osoba jeśli chodzi o ochronę goryli górskich. Za swoją działalność została zamordowana i pozostała na zawsze wśród swoich podopiecznych. Losy Dian Fossey były przedstawione w filmie „Goryle we mgle”.

 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

WYPRAWA DLA PRZYJACIÓŁ BIURA - WYSPY SOŁOWIECKIE

13.06.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ