Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

 Kutaisi
 Chardakhi
 Shio Mgvime
 Mtsketa
 Tbilisi
 David Gareja
 Ninotsminda
 Wardzia
 Akhaltsikhe
 Borjomi
 Batumi

O wycieczce

Dzień 1 Wylot z Katowic do Kutaisi

Zbiórka na lotnisku w Katowicach na 2 godz. przed wylotem. Spotkanie z pilotem. Wylot z Katowic o godz. 22.40, nocny przelot.

Dzień 2 Kutaisi

Przylot do Kutaisi o godz. 03.55. Transfer do hotelu w Kutaisi. Zakwaterowanie, odpoczynek, późne śniadanie. Wyjazd do miasteczka Tskaltubo, gdzie znajduje się Jaskinia Prometeusza z fantastycznym bogactwem form naciekowych. Spacer przez Jaskinie z przewodnikiem miejscowym. Jedną z najcenniejszych pamiątek przeszłości jest znajdujący się niedaleko monastyr Gelati, założony przez wielkiego króla Dawida Budowniczego w XII wieku jako centrum ówczesnej myśli intelektualnej i życia duchowego kraju. Przystanek w Kutaisi przy bazarku, gdzie sprzedają się świeże warzywa Ii owoce, przyprawy gruzińskie oraz sery. Przejazd na wzgórze świątyni Bagrati (XI w), która odgrywała wielką rolę jako ośrodek zjednoczenia Gruzji w XI stuleciu. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja w hotelu z potrawami lokalnymi. Dla chętnych spacer po nocnym Kutaisi. Nocleg.

Dzień 3 Kutaisi, Chardakhi, Shio Mgvime, Mtsketa, Tbilisi

Po śniadaniu wyjazd z Kutaisi i przejazd na wschód kraju. Po drodze przystanek na obiad (zamiast obiadokolacji) w miejscowości Chardakhi, będzie to obiad z regionalnymi daniami lokalnymi oraz winem przygotowanym przez gospodarzy domu. Zwiedzanie „marani” piwnicy winnej z zakopanymi w ziemi amforami „kwewri”, gdzie wg. dawnych gruzińskich tradycji robi się wino. Przejazd do klasztoru Shio Mgwime (VI-XI w.), założonego przez jednego z 13 ojców syryjskich w VI w. Dalej zwiedzanie dawnej Gruzińskiej Stolicy – Mtskety albo duchowej stolicy kraju. Zwiedzanie Katedry Swetitskhoweli  (XI w.) gdzie, wedle tutejszej legendy ma znajdować się jeden z fragmentów szaty Chrystusa, przyniesiony tu z Golgoty przez gruzińskiego Żyda. Najpiękniejszy widok na panoramę Mtskety roztacza się z wysokiej skały, na której dzięki niezwykłej śmiałości średniowiecznych architektów zbudowany został datowany na VI wiek kościół Dżwari. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie się do hotelu i nocleg.

Dzień 4 Tbilisi

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Gruzji. Centrum Starego Miasta Tbilisi oczarowuje mnóstwem zabytków i klimatycznych zaułków, skoncentrowanych na stosunkowo małej przestrzeni. Wąskie, pełne klimatycznego uroku uliczki wyłożone kamiennym brukiem czy wreszcie typowe gruzińskie domy z rzeźbionymi bądź kutymi balkonami. Zwiedzanie cerkwi Metekhi, wjazd kolejką linową do twierdzy Narikala z widokami panoramicznymi na całe Tbilisi, zwiedzanie dzielnicy łaźni siarkowych „Abanotubani”, cerkwi Sioni, Mostu Pokoju, najstarszej cerkwi w Tbilisi „Anciskhati”. Msza święta w kościele na Starym Mieście.  Zwiedzanie Alleji Szoty Rustawellego. Przejazd na obiadokolację do restauracji z programem folklorystycznym. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 5 Tbilisi, David Gareja, Ninotsminda

Po śniadaniu Msza święta. Dalej wyjazd w kierunku południowo-wschodnim, w stronę kompleksu klasztornego David Gareja. Z powodu ubogiej szaty roślinnej okolice te określa się mianem półpustyni. Ciekawostką jest fakt występowania tu wielu rzadkich gatunków ptaków. Zbudowany jeszcze w VI wieku monastyr kryje się za ciągiem wzgórz. Jego założycielem jest jeden z apostołów Gruzji, głoszący chrześcijańską naukę ojciec syryjski o imieniu Dawid. Aby zobaczyć najstarszą i zarazem najpiękniejszą część monastyru, kryjącą pozostałości fresków z VIII-IX wieków, wyruszycie Państwo na trekking po dość stromym zboczu góry w stronę jej grzbietu (oczywiście dla chętnych), z którego rozciąga się już panorama stepów Azerbejdżanu. Czas wolny na piknik (we własnym zakresie). Przejazd do klasztoru Ninotsminda. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja w restauracji z widokiem na Stare Miasto. Spacer po nocnym Tbilisi. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 6 Tbilisi, Wardzia

Śniadanie. W tym dniu „przeniesiemy się w czasie” do okresu Złotego Wieku Gruzji, w epokę panowania wielkiej królowej Tamary. To właśnie tej władczyni gruziński wieszcz narodowy Szota Rustaweli poświęcił swój największy poemat „Rycerz w tygrysiej skórze”. Na długiej liście dokonań Tamary odnaleźć można też zbudowanie skalnego obozu wojskowego Wardzia w rejonie dzisiejszej granicy tureckiej. Miasto-twierdza wykute zostało w skałach w formie wielopiętrowej konstrukcji, połączonej systemem korytarzy i tajemnych przejść. Do dnia dzisiejszego dotrwała m.in. pieczara pełniąca rolę cerkwi, w której zobaczymy jedno z nielicznych oryginalnych przedstawień Tamary w postaci fresku. W drodze powrotnej widoczne będą fragmenty mniejszych umocnień, chroniących tę ziemię przed wrogami. Przejazd do Akhaltsikhe. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 Akhaltsikhe, Borjomi, Batumi

Po śniadaniu spacer do twierdzy Rabat, która odgrywała poważną rolę w historii Gruzji w ciągu długich lat. Tam można zobaczyć  style architektoniczne z różnych okresów: Gruziński (XII-XV w.), Turecki (XVI-XVIII w.), Rosyjskiego (XIX w.).  Spacer do Kościoła Katolickiego niedaleko od Rabatu. Powrót pieszo do autokaru. Przejazd do kurortu Borjomi. Zwiedzanie miejskiego parku ze słynnym źródłem wody mineralnej o tej samej nazwie. Dalsza droga w kierunku nadczarnomorskiego wybrzeża. Obiadokolacja w restauracji. Zakwaterowanie i nocleg w Batumi. Dla chętnych spacer – Batumi by Night.

Dzień 8 Batumi

Po śniadaniu wyjazd na mszę świętą do Kościoła Katolickiego. Przejazd dalej do Ogrodu Botanicznego w Batumi. Ogród Botaniczny rozłożył się nad samym brzegiem Morza Czarnego. Spacer pośród ponad 5 000 gatunków roślin zebranych na niemal wszystkich kontynentach pozwoli odpocząć od miejskiego zgiełku i słońca. Obiad w restauracji (zamiast obiadokolacji). Dalej zwiedzanie Starego Miasta w Batumi - Piazza, pomnik Medei, batumska promenada, pomnik Alfabetu, pomnik Ali i Nino. Wieczorem powrót do hotelu. Czas wolny. Odpoczynek.

Dzień 9 Batumi, wylot z Kutaisi

W nocy z środy na czwartek wyjazd do Kutaisi na lotnisko (czas przejazdu około 2,5 godziny). Wylot z Kutaisi o godz. 04.25. Powrót do Polski. Przylot do Katowic o godz. 06.00. Pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.

TERMIN CENA
   
       04.10 - 12.10.2017       

 1259 USD   


I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Cena zawiera
- przelot tanimi liniami lotniczymi WIZZAIR Katowice-Kutaisi- Kutaisi, bagaż rejestrowany 23kg, opłaty lotniskowe;
- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;
- opieka polskiego pilota;
- 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2 i 3 osobowe);
- wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji;
- transport autokarem na całej trasie pielgrzymki;
- rezerwację Mszy Świętych w szczególnych miejscach na trasie zwiedzania.

Cena nie zawiera
- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i innych opłat związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania i obowiązkowych zwyczajowych napiwków, tamady podczas obiadokolacji (ok. 65 USD / osobę – płatne na miejscu w USD);
- obowiązkowej opłaty za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/osoby - płatne u pilota;
- świadczeń niewymienionych w ofercie;
- dopłaty do pokoju 1-osobowego (tylko na zapytanie i do potwierdzania z hotelem – 170 USD);
- dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

Uwagi
Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany godzin przelotów biuro zastrzega sobie możliwość zmian w programie. Prosimy o zabranie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

WYPRAWA DLA PRZYJACIÓŁ BIURA - WYSPY SOŁOWIECKIE

13.06.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ