Dzień 1 - 3
WYLOT
Wylot z Warszawy. Szczegółowa informacja o godzinie odlotu z Warszawy będzie podana w Prestige Book, wysyłanego każdemu imiennie, przed rozpoczęciem podróży. Długa podróż lotnicza z przesiadkami na Wyspy Pacyfiku. Po drodze jeden lub dwa noclegi tranzytowe w hotelach w miastach przesiadkowych.
Dzień 4
VANUATU
Przylot na wyspy Vanuatu, naszym zdaniem jeden z najciekawszych archipelagów Pacyfiku. Wyspy są bardzo atrakcyjne i pełne licznych ciekawostek przyrodniczych i kulturowych. Nocleg w Port Vila.
Dzień 5
VANUATU
Przelot na wyspę Tanna. Trafiamy na niesamowitą wyspę, jedną z najciekawszych na Pacyfiku. Zachowały się tu wioski, gdzie można podziwiać ciekawe zwyczaje, tańce i fotografować tubylców. Ku radości turystów Melanezyjczycy chodzą czasem niemal nago. Życie nie zmieniło się wiele od czasu odkrycia wyspy przez Jamesa Cooka. Mieszkańcy Tanny żyją bardzo biednie w domach zbudowanych z palmowych plecionek. W niektórych wioskach buduje się jeszcze domy na drzewach. Wyspiarze zachowali szereg tradycji, na szczęście tradycja ludożercza już zaginęła. Zwiedzamy okolice i oglądamy najciekawsze wioski. Późnym popołudniem prawie w każdej wiosce jest przygotowywany napój kava, który ma właściwości…Ale o tym niech każdy chętny będzie mógł sam się przekonać! Nocleg na Tanna.
Dzień 6
VANUATU
Wycieczka do wschodniej, malowniczej części wyspy, gdzie jest położony wulkan Yasur, niezwykła osobliwość przyrodnicza. Po drodze będziemy oglądać ogromne drzewa banianu, ponoć jeśli chodzi o masę, większe od amerykańskich sekwoi. Wjazd autami terenowymi na zbocza wulkanu Yasur i obserwowanie niezwykłych wybuchów gorącej, rozświetlonej lawy. Spektakl, przy którym bledną wszelkie pokazy sztucznych ogni. Wybuchom lawy towarzyszą wstrząsy, czujemy podmuchy gorącego powietrza i drżenie ziemi. Późno wieczorem powrót na nocleg. Nocleg na Tanna.
Dzień 7
VANUATU
Przejazd na lotnisko i przelot na wyspę Efate. Zwiedzanie Port Vila, stolicy Vanuatu, lokalny targ i główna ulica z najważniejszymi budynkami administracji państwowej, muzeum kultury wysp Vanuatu (jeśli jest czynne), wizyta w palarni kawy i degustacja jednej z najlepszych kaw w Oceanii. Port Vila jest też popularnym portem jachtowym i można spotkać tu żeglarzy z całego świata.
Dzień 8
VANUATU
Kilkugodzinna wycieczka po wyspie Efate. Wprawdzie jest to wyspa „cywilizowana” jednak nie brakuje tu ładnych miejsc. Celem są kaskady Rarru, gdzie zażyjemy orzeźwiającej kąpieli i Blue Lagoon, fantastyczne miejsce do kąpieli. Po południu czas wolny w Port Vila i tam nocleg.
Dzień 9
WYSPY SALOMONA
Wylot do Honiary na wyspie Guadalcanal, stolicy wulkanicznego archipelagu rzadko odwiedzanych Wysp Salomona, liczącego ponad dziewięćset wysp. Wyspy Salomona należą do kultury melanezyjskiej, mieszkańcy o ciemnych twarzach są podobni do swych braci z wysp należących do Papui Nowej Gwinei. Ciekawostką są osoby o blond włosach pomimo ciemnego koloru skóry! Ta wyjątkowa cecha występuje u około 10% populacji! Przejazd do hotelu. Nocleg na wyspie Guadalcanal.
Dzień 10
WYSPY SALOMONA
Wycieczka po wyspie Guadalcanal - poznawanie kultury Wysp Salomona, wizyta w jednej z wiosek i obserwacja życia mieszkańców, w miarę możliwości (obecność osób, które potrafią dokonać tej sztuki) pokaz wzniecania ognia i gotowania przy użyciu gorących kamieni. Poznawanie historii związanych z II Wojną Światową. To tutaj toczyły się najbardziej zażarte walki Aliantów z Japończykami, dlatego na wyspach i w okolicznych wodach jest wiele wojennych wraków, niektóre z nich zobaczymy w małym muzeum na otwartym powietrzu. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 11
NOWA KALEDONIA
Zwiedzanie Honiary, dosyć chaotycznego i biednego miasta. Wylot z Wysp Salomona i przelot na Nową Kaledonię, należącą do Francji kolejną z wysp południowego Pacyfiku. Pod wieczór oglądanie centrum Noumea z katedrą i urzędowymi, kolonialnymi budynkami. Nocleg w Noumea.
Dzień 12
NOWA KALEDONIA
Rano wyjazd z Noumea na zwiedzanie Nowej Kaledonii. Rozpoczniemy zwiedzanie od centrum kultury Kanaków. Kanakowie to ciemnoskórzy rdzenni mieszkańcy Nowej Kaledonii, których część opowiada się za niepodległością kraju. Samo centrum jest ciekawym przykładem architektonicznym, zaprojektowanym przez słynnego Renza Pianę. Koncentrujemy się na południowej części tej wielkiej wyspy. Podziwianie pięknej scenerii rezerwatu Błękitnej Rzeki. Wokół rozciąga się zieleń wzgórz pokrytych tropikalną dżunglą, a czysta rzeka zachęca do orzeźwiającej kąpieli. Smaczny lunch w formie pikniku nad rzeką. Powrót na nocleg.
Dzień 13
NOWA KALEDONIA
Przejazd na lotnisko i wylot na Wyspy Samoa. Lot na piękną wyspę Upolu ze stolicą kraju Apia. Samoa jest dla wielu najpiękniejszym archipelagiem na Pacyfiku. Na wyspach zachowano dawny tryb życia, społeczeństwo jest zorganizowane według tradycyjnej struktury, mieszkańcy w znacznej części żyją w owalnych, otwartych domach (fale) i ubierają się w kolorowe suknie (lavalava). Nocleg na wyspie Upolu.
Dzień 14
SAMOA
Wycieczka po wyspie Upolu. Postój w Apii, niewielkiej stolicy niewielkiego kraju. Wjazd do wnętrza wyspy i zwiedzanie muzeum Roberta Louisa Stevenson’a, autora m.in. Wyspy Skarbów. Sam autor spędził tu właśnie ostatnie cztery lata życia, zaś mieszkańcy w dowód wdzięczności za jego wsparcie przeciw rządom kolonialnym na Samoa, zorganizowali mu piękny pogrzeb i do dnia dzisiejszego nie zapominają o jego domu i grobie, który znajduje się około 2 km od muzeum. Nieopodal muzeum znajduje się ładnie usytuowana świątynia bahaitów, jedna z najważniejszych na świecie dla tej religii. Dojazd do wschodnich rejonów wyspy z pięknymi widokami i idyllicznymi plażami. Plażowanie, a dla chętnych łatwy snorkeling przy brzegu. Zobaczymy też jeden z wodospadów i niesamowite oczko wodne w skalnej niszy z lazurową wodą. Po południu będziemy mieli okazję zjeść typowy i smaczny posiłek składający się z lokalnych potraw i z pewnością nie zabraknie owocu drzewa chlebowego, podstawy diety tubylców. Powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 15
SAMOA AMERYKAŃSKIE
Dla chętnych fakultatywna jednodniowa wycieczka lotnicza na Samoa Amerykańskie (dodatkowo płatna – szczegółowe informacje będą dostępne ok. 2 miesiące przed wyjazdem, dokładna cena zależy od liczby chętnych). Osoby nieuczestniczące w wycieczce dysponują czasem wolnym. Przelot na wyspę Tutuila. Samoa Amerykańskie mimo że należą do USA są tzw. terytorium nieinkorporowanym i niezorganizowanym. Tym samym ustrój oparty jest na lokalnej konstytucji, a nie na Organic Act nadanym przez Kongres. Sami będziemy mogli się przekonać, na ile ten obszar jest podobny do Samoa, a na ile do regionów Stanów Zjednoczonych. Dojazd do Parku Narodowego Amerykańskiego Samoa, z przepięknym wybrzeżem porośniętym lasem deszczowym. Park otwarto w 1997 roku i od tej pory odwiedza go tylko kilkuset turystów rocznie. Zwiedzanie najciekawszych punktów widokowych. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i powrót samolotem na Upolu. Osoby, które nie biorą udziału w wycieczce dysponują czasem wolnym. Nocleg na wyspie Upolu.
Dzień 16
SAMOA
Czas wolny. Dla chętnych fakultatywna, dodatkowo płatna wycieczka do zachodniej części wyspy Upolu z piknikiem na idyllicznej plaży Matareva. (szczegóły w Prestige Book). Jest również możliwość udania się na najpiękniejszą rafę koralową na wyspie Upolu, w której można podziwiać wspaniałe okazy flory i fauny. Rafa znajduje się w pobliżu stolicy (przejazd i wejście poza ceną) i wystarczy zabrać ze sobą maskę i rurkę, by zobaczyć jej piękno (sprzęt można również wypożyczyć na miejscu). Nocleg na wyspie Upolu.
Dzień 17
PRZELOT NA TONGA
Przejazd na lotnisko i lot na wyspy Tonga, tysiącletniego królestwa, które jako jedyne na Pacyfiku nie zostało skolonizowane. To jedno z nielicznych miejsc na Pacyfiku, gdzie zachowały się doskonale zwyczaje polinezyjskie, a wiele osób wciąż nie ubiera się po europejsku. Namawiamy wszystkich, by wzorem Tongijczyków ubrać lokalne plecione spódnice. Nocleg na wyspie Tongatapu.
Dzień 18
TONGA
Objazd wyspy Tongatapu, skaliste wybrzeże gdzie możemy zaobserwować tzw. pseudogejzery, gdzie w wietrzne dni woda morska wystrzeliwuje na wysokość do trzydziestu metrów, widzimy też miejsca lądowań Jamesa Cooka i Abela Tasmana pierwszego Europejczyka, który dopłynął na Tonga w 1616 roku. Wizyta w lokalnym kościółku i dojazd do jedynego zabytku z dawnej epoki – mającej ponad osiemset lat kamiennej bramy Ha’amonga Maui. Na Tonga zobaczymy kościoły wielu wyznań i najbardziej kolorowe cmentarze na świecie. Ciekawostką ze świata zwierząt, którą często można zaobserwować na Tongatapu są świnie gustujące w owocach morza i szukające przysmaków w płytkiej wodzie oceanicznej. Zwiedzanie Nuku’alofa, małej stolicy królestwa. Zza kutej bramy oglądamy pałac królewski. Nocleg na wyspie Tongatapu.
Dzień 19
TONGA
Czas wolny na Tongatapu. Dla chętnych w miarę możliwości i korzystnego stanu morza opcjonalna wycieczka na wyspę Eua (szczegóły w Prestige Book). Jest to najbliższa wyspa z Tongatapu. Można tu podziwiać dramatyczne klify i fragmenty zachowanej pierwotnej roślinności. Na tej pagórkowatej wyspie mieszka około pięciu tysięcy osób zachowując wiele z polinezyjskich tradycji.
Osoby umiejące pływać mogą również opcjonalnie (szczegóły w Prestige Book) skorzystać z niepowtarzalnej okazji: pływania z jednymi z największych ssaków morskich - humbakami. To właśnie do ciepłych wód Pacyfiku południowego przybywają samice w okresie od lipca do października, by urodzić i wychować młode. Możliwość snorklowania pozwala na niepowtarzalną obserwację z bliska opieki matek nad młodymi! Niewątpliwie jest to jedno z najciekawszych przeżyć podczas kontaktu człowieka ze zwierzętami porównywalne m.in. do obserwacji goryli w ich środowisku naturalnym. Nocleg na wyspie Tongatapu.
Dzień 20
FIDŻI
Wylot na Fidżi, kolejny z odwiedzanych archipelagów zamieszkany przez ciemnoskórą ludność melanezyjską oraz Hindusów, którzy trafili tu podczas kolonizacji brytyjskiej. Fidżi nazywane jest „krajem bula”, od słowa „bula” oznaczającego powitanie. Przejazd do hotelu położonego nad morzem i nocleg.
Dzień 21
FIDŻI
Czas na wypoczynek na Fidżi. Chętni mogą zamówić rejs na wyspę Monuriki, czyli tzw. Wyspę Toma Hanksa. Właśnie tu kręcono słynny film „Cast away” o współczesnym Robinsonie. Wypoczynek i opalanie na pokładzie statku. Możliwość kąpieli, snorkelingu oraz znakomity lunch. Ewentualna wycieczka jest dodatkowo płatna, a szczegóły są zawarte w „Prestige Book”. Powrót do hotelu.
Dzień 22
FIDŻI
Czas na wypoczynek na Fidżi i tam nocleg.
Dzień 23
PRZELOT DO SAN FRANCISCO
Przejazd na lotnisko w Nadi. Długi lot przez Pacyfik do San Francisco. Przejazd do hotelu w centrum miasta i tam nocleg.
Dzień 24
SAN FRANCISCO
Czas na zwiedzanie miasta. Nawet jeśli już ktoś tu był z pewnością z przyjemnością przespaceruje się Fisherman’s Wharf, zobaczy Golden Gate i najbardziej krętą ulicę na świecie Lombard Street. San Francisco posiada niepodobny do innych miast USA urok, po stromych ulicach wciąż jeżdżą zabytkowe, linowe tramwaje. Nocleg w San Francisco.
Dzień 25
WYLOT DO POLSKI
Przejazd na lotnisko i lot z przesiadką do Warszawy.
Dzień 26
PRZYLOT
Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie