Dzień 1
WYLOT
Wylot z wybranego portu lotniczego do Darwin, miasta położonego w północnej części Australii. Możliwy nocleg tranzytowy. Koszt biletu lotniczego i ewentualnego noclegu tranzytowego znajduje się poza ceną wycieczki.
Dzień 2
Dzień w podróży i ewentualny nocleg tranzytowy.
Dzień 3
DARWIN, AUSTRALIA
Planowany przylot do Darwin i właściwy początek wycieczki. Tu następuje spotkanie z pozostałymi uczestnikami wyprawy. „Północna stolica Australii” jest wyjątkowo tropikalnym miastem i historycznie odosobnionym przyczółkiem tego ogromnego, zróżnicowanego kraju. Sięgające niemal do równika miasto zostało nazwane na cześć Karola Darwina przez brytyjskich osadników. Jeżeli chcecie zakosztować atmosfery tego miejsca, koniecznie odwiedźcie wieczorem Mindil Beach. Każdego wieczoru odbywa się tu słynny “Sunset Market”. Jedzenie jest tu główną atrakcją – kuchnie z całego świata i stragany z pamiątkami kuszą wielkim wyborem i niskimi cenami. Nocleg w hotelu w Darwin.
Dzień 4
DARWIN, AUSTRALIA
Dzień przeznaczony na odpoczynek po podróży i przystosowanie się do nowej strefy czasowej. Darwin to spokojne, uporządkowane i kosmopolityczne miasto mające sporo do zaoferowania. Royal Flying Doctor Service oraz Darwin Military Museum dla fascynatów historii, George Brown Botanic Gardens oraz Bicentennial Park dla miłośników natury. Crocosaurus Cove to jedyne miejsce w Australii gdzie można nurkować z krokodylami, oferta dla tych, którym brakuje adrenaliny. Darwin znajduje się na Terytorium Północnym Australii, znanym również jako „Top End”. To stolica i najludniejsze miasto Terytorium Północnego. Darwin to piękne, tropikalne miasto. Po południu okrętujemy się na statku, który będzie naszym domem przez najbliższe tygodnie. Rozpoczynamy rejs.
Dzień 5 – Dzień 6
NA MORZU
Podczas podróży na morzu skorzystamy z wielu usług i atrakcji na pokładzie. Zafundujemy sobie chwilę relaksu w spa lub utrzymamy formę w centrum fitness. Będziemy się opalać lub pływać w basenie. Ta podróż będzie również okazją do skorzystania z konferencji lub przedstawień oferowanych na pokładzie, w zależności od dostępnych atrakcji, lub do zakupów w butiku albo spotkania z fotografikami. Nie zabraknie atrakcji.
Dzień 7
THURSDAY ISLAND AUSTRALIA
Wyspa Thursday Island znajduje się na północnym krańcu Australii, jest jedną z ponad stu wysp w Cieśninie Torresa, między półwyspem Cape York a Papuą-Nową Gwineą. Zabytkowy fort wojskowy Green Hill oferuje wspaniałe widoki, a w Gab Titui Cultural Centre można odkryć więcej o regionie i jego historii perłowej.
Dzień 8
NA MORZU
Podczas podróży na morzu skorzystamy z wielu usług i atrakcji na pokładzie. Zafundujemy sobie chwilę relaksu w spa lub utrzymamy formę w centrum fitness. Będziemy się opalać lub pływać w basenie. Ta podróż będzie również okazją do skorzystania z konferencji lub przedstawień oferowanych na pokładzie, w zależności od dostępnych atrakcji, lub do zakupów w butiku albo spotkania z fotografikami. Nie zabraknie atrakcji.
Dzień 9
ALOTAU, PAPUA NOWA GWINEA
Alotau stało się stolicą prowincji Milne Bay w 1969 roku i dziś ma populację około 16 000 osób. Służy jako nasz port wejściowy do Papui-Nowej Gwinei. Misjonarze, górnicy, poławiacze pereł i handlarze, japońskie i amerykańskie okręty wojenne, wszyscy przyczynili się do historii Milne Bay. Może najbardziej znacząca historia dotyczy bitwy o Milne Bay. To tutaj japońska armia doznała pierwszej porażki na lądzie w wojnie na Pacyfiku w 1942 roku. W parku pamięci na miejscu bitwy upamiętniono to wydarzenie. Miejscowi są ciepłymi i przyjaznymi ludźmi, co sprawia, że Alotau jest jednym z najbardziej zrelaksowanych, bezpiecznych i spokojnych miast w Papui-Nowej Gwinei. Zwiedzamy m . in. rynek miejski i pomniki II wojny światowej. Alotau jest ważnym portem i przyciąga wielu sprzedawców rękodzieła z pobliskich wysp.
Dzień 10
SAMARAI, PAPUA NOWA GWINEA
Wyspy Samarai znajdują się w Cieśninie Chińskiej, u południowo-wschodniego krańca Nowej Gwinei. W czasach kolonialnych mówiono, że to jedno z najpiękniejszych miejsc na Pacyfiku. Wyspa została uznana za Narodowe Miejsce Dziedzictwa przez rząd Papui-Nowej Gwinei w 2006 roku. Zaledwie 3 km na zachód od Samarai, wyspa Kwato była niegdyś ośrodkiem edukacyjnym i domem dla rozwijającego się przemysłu stoczniowego. Spacer po starym, drzewiastym szlaku na szczyt wyspy ukazuje kamienny kościół, zbudowany w 1937 roku, który pozostaje świadectwem działalności misjonarzy z minionej epoki. Spacer z przewodnikiem po wyspach Samarai i Kwato. Będziemy również mogli cieszyć się pływaniem i nurkowaniem przy pobliskiej wyspie Deka Deka.
Dzień 11
NA MORZU
Miłośnicy otwartego morza będą mogli odwiedzić górny pokład statku, aby podziwiać spektakl fal i wypatrywać morskie stworzenia. Prawdziwie zaczarowany czas łączący komfort, odpoczynek i rozrywkę.
Dzień 12 – Dzień 13
HONIARA, GUADALCANAL, WYSPY SALOMONA
Honiara to stolica Wysp Salomona, zarządzana jako miasto prowincjonalne na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Guadalcanal. Honiara pochodzi od lokalnego języka Ghari „naho-ni-ara”, co oznacza 'naprzeciw ara', miejsce, gdzie południowo-wschodnie wiatry spotykają się z lądem. Odkryjemy to miasto, jego piękne krajobrazy i znaczącą rolę, jaką odegrało w II wojnie światowej. Szczególnie ważna była bitwa o Henderson Field, ostatnia z trzech głównych ofensyw lądowych prowadzonych przez Japończyków w 1942 roku. Wycieczka po wyspie Guadalcanal - poznawanie kultury Wysp Salomona, wizyta w jednej z wiosek i obserwacja życia mieszkańców, w miarę możliwości (obecność osób, które potrafią dokonać tej sztuki) pokaz wzniecania ognia i gotowania przy użyciu gorących kamieni. Poznawanie historii związanych z II Wojną Światową. To tutaj toczyły się najbardziej zażarte walki Aliantów z Japończykami, dlatego na wyspach i w okolicznych wodach jest wiele wojennych wraków, niektóre z nich zobaczymy w małym muzeum na otwartym powietrzu.
Dzień 14- Dzień 15
NA MORZU
W tych dniach rozkoszujemy się pięknem podróży morskiej, atrakcjami na statku, znakomitą kuchnią. Słuchamy wykładów, nawiązujemy nowe znajomości z Podróznikami.
Dzień 16
ESPIRITU SANTO, VANUATU
Na końcu świata, na północy Nowej Kaledonii, leży Vanuatu, mały archipelag, który utrzymuje się głównie z rybołówstwa i rolnictwa. Składa się z kilku wysp, a Espiritu Santo jest największą i jedną z najpiękniejszych. Można tu spotkać ludzi bardzo gościnnych, żyjących w harmonii z naturą. Zobaczymy tu niewyobrażalne krajobrazy z formacjami z wulkanicznych skał, a także piaszczyste plaże i laguny, które zachęcają do zanurzenia się w ich turkusowych wodach. Będziemy zaskoczeni, znajdując w środku gęstej roślinności słone wody z niesamowitym ekosystemem zwanym „blue holes”. Jeśli raj istnieje, musi być tutaj.
Dzień 17
PORT VILA, EFATE, VANUATU
Port Vila to kolebka wyspiarskiej harmonii, gdzie czas wydaje się zatrzymać, tropikalna perła Vanuatu wyłaniająca się z turkusowych wód Oceanu Spokojnego, miejsce, które inspiruje do kontemplacji i marzeń. Pod błękitnym niebem, kolorowe targi ukazują esencję kultury Vanuatu. Stragany są pełne tropikalnych owoców pełnych słońca, a rzemieślnicy prezentują swoje talenty, tkając kosze z włókien roślinnych i rzeźbiąc tradycyjne tajemnicze maski. Na bujnych wzgórzach w środkowej części stolicy Vanuatu, wodospady szepczą sekretne pieśni, tworząc wodną symfonię, która dźwięczy w sercach podróżników szukających magii.
Dzień 18 – Dzień 19
NA MORZU
W tych dniach rozkoszujemy się pięknem podróży morskiej, atrakcjami na statku, znakomitą kuchnią. Słuchamy wykładów, poznajemy i odkrywamy piękno Pacyfiku wszystko w luksusowej atmosferze.
Dzień 20
LAUTOKA, VITI LEVU, FIDŻI
Welcome to Fiji! Lautoka to drugie co do wielkości miasto Fidżi. Położone na zachodniej stronie wyspy Viti Levu, 24 kilometry na północ od Nadi. Leżące w sercu regionu uprawy trzciny cukrowej Fidżi, znane jest jako Sugar City. Lautoka to brama do „Słonecznego Wybrzeża” Fidżi, krainy obfitego słońca, błękitnego nieba i dramatycznych, pokrytych trawą szczytów, przetykanych polami trzciny cukrowej, wiejskimi wioskami i malowniczymi miasteczkami targowymi. Legenda mówi, że miasto wzięło swoją nazwę po pojedynku dwóch wodzów. Włócznia przebiła jednego z wodzów, co doprowadziło do okrzyku „lau-toka!” czyli „uderzenie włócznią!” Wyokrętowanie. Nocleg w hotelu na lądzie po tak długim rejsie jest nieco szczególny, wrażenie kiwającej się podłogi nie opuści nas jeszcze jakiś czas.
Dzień 21
WYLOT Z FIDŻI
Koniec wycieczki. Osoby, które nie chcą pozostać dłużej na Fidżi wylatują w kierunku Europy. Ewentualny nocleg tranzytowy w drodze powrotnej.
Dzień 22
PODRÓŻ DO POLSKI
Kontynuowanie podróży.
Dzień 23
PRZYLOT
Przylot do Warszawy lub innego portu lotniczego.