Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY
Wylot z Warszawy. Szczegółowa informacja o godzinie odlotu z Warszawy będzie podana w Prestige Book, wysyłanym każdemu imiennie, przed rozpoczęciem podróży . Przelot z przesiadką do Singapuru.
Dzień 2
PRZYLOT DO SINGAPURU
Przylot do Singapuru i zakwaterowanie w hotelu. Singapur to oaza dobrobytu, nowoczesności i międzykulturowej harmonii ludzi różnych ras i wyznań. Wieczorem będziemy podziwiać Singapore by night. To imponujące miasto - państwo rozświetla tysiące świateł. Nocleg w Singapurze.
Dzień 3
SINGAPUR
Czas wolny w Singapurze proponujemy wykorzystać na spacery w rejonie Marina Bay. Warto też zajrzeć na reprezentacyjną ulicę Orchard Road z największymi sklepami i w kilka innych interesujących miejsc. Polski pilot nie może oprowadzać po mieście. Koszty ewentualnej zorganizowanej wycieczki z lokalnym przewodnikiem po Singapurze nie są ujęte w cenie wyjazdu Prestige Tours. Pilot wycieczki oficjalnie nie może oprowadzać po mieście. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Papui Nowej Gwinei, rzadko odwiedzanego przez turystów kraju zajmującego wschodnią część Nowej Gwinei i wiele innych, mniejszych wysp.
Dzień 4 - 5 - 6
PAPUA – ZGROMADZENIE PLEMION
Przylot do miejscowości Goroka, w górskie i chłodne rejony Nowej Gwinei (Highlands). Wnętrze wyspy jest do dzisiaj trudno dostępne, a obszar ten nie jest połączony żadną drogą ze stolicą kraju, Port Moresby. Zwiedzanie okolic Goroki. Wyjazd na prowincję do jednej z wiosek. Mamy wspaniałą okazję zobaczyć jak żyją Papuasi z dala od tzw. cywilizacji. W wiosce będziemy uczestniczyć w przygotowaniu posiłku w tradycyjny sposób, który jest pieczony w ziemi przy pomocy gorących kamieni.
W tych dniach widzimy przygotowania do Goroka Show, wielkim festiwalu plemion. Podczas tego sing singu jak nazywa się festiwale, przybywa tu zwykle ponad sto plemion tworząc prawdopodobnie najbarwniejsze etnograficzne widowisko na świecie. Papuasi przybywają do Goroki często z odległych okolic prezentując swoje stroje, fryzury, malunki na ciele i ozdoby. Tutejszy sing sing jest największym i najciekawszym zgromadzeniem Papuasów. Między innymi oglądamy tzw. „błotnych ludzi”, ukazujących przyjezdnym niezwykłe maski z błota. Plemiona prezentują tańce i pieśni. Uczestnictwo w Goroka Show to niezwykła okazja do obserwacji i fotografii najbarwniejszych ludzi świata.
W Goroce przewidujemy też zwiedzanie jednej z misji. Tutejsi misjonarze są kopalnią wiedzy o Papuasach. Podczas jednej z wycieczek Prestige Tours byliśmy świadkami ich opowieści o ludożerstwie, które ponoć wciąż zdarza się, choć takie historie utrzymywane są w wielkiej tajemnicy.
Noclegi i wyżywienie w hotelu w Goroka.
Dzień 7
LOT DO PORT MORESBY
Przejazd na lotnisko i lot do Port Moresby. Ze względu na znaczną przestępczość Port Moresby trzeba zwiedzać w grupie wraz z naszym pilotem. Szczegóły zwiedzania zależą od godziny przylotu. Zwiedzamy cmentarz poległych żołnierzy australijskich w walce z Japończykami, podczas II Wojny Światowej. Chyba największą ciekawostką jest jednak Hanuabada, czyli dzielnica z domami na wodzie na palach, pozostałość dawnej wioski. Nocleg w Port Moresby.
Dni 8 - 9 – 10 - 11
WYSPY TROBRIANDA
Wycieczka lotnicza (niewielkim samolotem) na Wyspy Trobrianda. Szokujące zwyczaje mieszkańców opisał w swoich pracach znakomity polski etnograf Bronisław Malinowski, który przypłynął tu w 1915 roku. Od czasów Malinowskiego na Wyspy Trobrianda trafili tylko nieliczni Polacy. Na miejscu spędzimy kilka ciekawych dni, mając też wystarczająco dużo czasu na chwilę relaksu i kąpiele w ciepłym morzu. To właśnie Morze Salomona uchodzi za najcieplejsze na świecie i rzeczywiście, zanurzenie w nim przypomina wejście do wanny. Najpierw próbujemy poznać mieszkańców i zdobyć ich zaufanie. Da nam to potem możliwość zrobienia dobrych fotografii i prawdziwego poznania lokalnej społeczności. We wsi Omarakena spotykamy się z wodzem wyspy, to właśnie tutaj rozbił sto lat temu swój namiot Bronisław Malinowski, o czym pamiętają wyspiarze. Po uzyskaniu od wodza zezwolenia na zwiedzanie wyspy, możemy zagłębić się w ten inny świat. Spróbujemy poznać odpowiedź na pytanie co pozostało ze zwyczajów opisanych w pracach Bronisława Malinowskiego. Czy „Życie seksualne dzikich” jest jeszcze aktualne? Zobaczymy przedmioty związane z tzw. Kręgiem Kula, niezwykłej rytualnej wymiany świętych ozdób między odległymi wyspami. Zachowało się wiele innych ciekawych tradycji. Kobiety na wyspie Kiriwina wciąż posługują się dobu – jedynymi w swoim rodzaju pieniędzmi sporządzanymi z liści bananowca. Zwiedzamy wyspę pojazdem, ale też na piechotę. Dotrzemy w południowe rejony wyspy Kiriwina znane niegdyś z rytualnych gwałtów, które dopuszczały się kobiety na mężczyznach w porze plewienia ogrodów. Odwiedzimy chaty tubylców, aby bliżej poznać się z nimi i uczestniczyć w ich życiu. Choć mieszkańcy chodzą niestety na co dzień w potarganych t-shirtach, to z pewnością uda nam się ich też zobaczyć w tradycyjnych ozdobach, a miejscowe kobiety zaprezentują swoje wdzięki w pięknych spódniczkach z trawy. W przypadku dobrego stanu morza i odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa być może spróbujemy dostać się na jedną z sąsiednich wysp, gdzie spędzimy cały dzień. Przewidywane jest też nieco czasu wolnego. Noclegi w pensjonacie na wyspie.
Dzień 12
PRZYLOT DO PORT MORESBY
Powrót do Port Moresby. Program tego dnia zależy od godziny przylotu z Wysp Trobrianda, która jest często zmieniana. Nocleg w hotelu w Port Moresby.
Dzień 13
VARIRATA NATIONAL PARK
Wycieczka w pobliskie góry – celem jest wjazd do Varirata National Park, który jest naturalnym siedliskiem rajskich ptaków – symbolu Papui Nowej Gwinei. Jest szansa ujrzenia ich na wolności, nie jest to jednak pewne. Wśród grup Prestige Tours większość do tej pory miała szczęście. Dojazd do położonej w górach miejscowości Sogeri. Tu zaczynał się szlak Kokoda Trail którym podążały wojska japońskie idące na Port Moresby. Ostatecznie po serii krwawych bitew Australijczycy wraz z aliantami zatrzymali Japończyków. Powrót do Port Moresby wieczorem na nocleg.
Dzień 14
PORT MORESBY I WYLOT
Zwiedzanie Port Moresby, m.in. parlamentu, oficjalnie otwartego przez księcia Karola. Architektura budynku nawiązuje do tradycyjnego budownictwa papuaskiego. Istnieje nawet możliwość wzięcia udziału w sesji parlamentu, jeśli akurat będą obrady. Wizyta w pobliskim Muzeum Narodowym z bogatymi zbiorami masek i totemów. Zaglądamy też do jednej z największych w Port Moresby galerii sztuki i miejscowego rękodzieła, najlepszego miejsca w stolicy na tego typu zakupy. Przejazd na lotnisku i lot do Singapuru lub innego miasta azjatyckiego. Przylot wieczorem i nocleg w hotelu.
Dzień 15
POBYT TRANZYTOWY I WYLOT
Czas wolny w Singapurze. Po południu lub wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.
OPCJA SUMATRA
WYLOT NA SUMATRĘ
Po południu lub wieczorem przejazd na lotnisko i wylot na Sumatrę. Lądujemy w Medan na Sumatrze, dużym mieście położonym w północnej części wyspy. Nocleg w hotelu w Medan.
Dzień 16
PODRÓŻ DO PARKU NARODOWEGO GUNUNG LEUSER
Przez barwne ulice jedziemy do historycznego pałacu sułtana, który krótko zwiedzamy. Wyjazd z miasta i podróż do Parku Narodowego Gunung Leuser. Park chroni tysiące kilometrów kwadratowych pięknych, górskich obszarów pokrytych wielogatunkową dżunglą. Największym skarbem Gunung Leuser jest piękna roślinność i dzika zwierzyna – słonie, tygrysy, nosorożce a przede wszystkim orangutany, których liczba szacowana jest tu na kilka tysięcy. Dojazd nad rzekę – możliwość relaksu i kąpieli. Nocleg nad rzeką w pobliżu parku narodowego.
Dzień 17
OBSERWACJA ORANGUTANÓW
Wycieczka do parku. Gunung Leuser zwiedzamy poruszając się na piechotę po wąskich ścieżkach. W planie mamy dostrzec orangutany, drugie naczelne co do wielkości po gorylach. Miejscowy przewodnik powinien wytropić dla nas jedną z grup tych wspaniałych zwierząt, dzięki czemu będziemy mogli je sfotografować. Na tym obszarze żyją też słonie, tygrysy i zagrożone wymarciem nosorożce sumatrzańskie, które jednak zaobserwować niezwykle trudno. Powrót do domu dla chętnych może być bardzo atrakcyjny, wystarczy położyć się na specjalnych, napompowanych dętkach i spłynąć płytką rzeką wprost do hotelu, zamiast pokonywać trasę na piechotę. Kolejny nocleg nad rzeką.
Dzień 18
PODRÓŻ DO POLSKI
Przejazd na lotnisko w Medan. Wylot do z jedną lub dwoma przesiadkami do Polski.
Dzień 19
PRZYLOT DO WARSZAWY
Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.