Dzień 1
WYLOT
Wylot z wybranego portu lotniczego do Darwin, miasta położonego w północnej części Australii. Możliwy nocleg tranzytowy. Koszt biletu lotniczego i ewentualnego noclegu tranzytowego znajduje się poza ceną wycieczki.
Dzień 2
Dzień w podróży i ewentualny nocleg tranzytowy.
Dzień 3
DARWIN, AUSTRALIA
Planowany przylot do Darwin i właściwy początek wycieczki. Tu następuje spotkanie z pozostałymi uczestnikami wyprawy. „Północna stolica Australii” jest wyjątkowo tropikalnym miastem i historycznie odosobnionym przyczółkiem tego ogromnego, zróżnicowanego kraju. Sięgające niemal do równika miasto zostało nazwane na cześć Karola Darwina przez brytyjskich osadników. Jeżeli chcecie zakosztować atmosfery tego miejsca, koniecznie odwiedźcie wieczorem Mindil Beach. Każdego wieczoru odbywa się tu słynny “Sunset Market”. Jedzenie jest tu główną atrakcją – kuchnie z całego świata i stragany z pamiątkami kuszą wielkim wyborem i niskimi cenami. Nocleg w hotelu w Darwin.
Dzień 4
DARWIN, AUSTRALIA
Dzień przeznaczony na odpoczynek po podróży i przystosowanie się do nowej strefy czasowej. Darwin to spokojne, uporządkowane i kosmopolityczne miasto mające sporo do zaoferowania. Royal Flying Doctor Service oraz Darwin Military Museum dla fascynatów historii, George Brown Botanic Gardens oraz Bicentennial Park dla miłośników natury. Crocosaurus Cove to jedyne miejsce w Australii gdzie można nurkować z krokodylami, oferta dla tych, którym brakuje adrenaliny. Po południu meldujemy się na statku, który będzie naszym domem przez najbliższe tygodnie. Obieramy kurs na wyspy zachodniego Pacyfiku i rozpoczynamy rejs.
Dzień 5
DZIEŃ NA MORZU
Czas na relaks, odpoczynek, opalanie i imprezowanie. Liderzy ekspedycji dbając, by nam się nie nudziło, organizują ciekawe prelekcje. Niezależnie od tego, czy korzystamy z bogatej oferty SPA, czy jedynie z pokładu wypatrujemy wieloryby, zbieramy siły na kolejne, ciekawe dni.
Dzień 6
PULAU NAI
Statek dopływa na wyspę Pulau Nai, która należy do archipelagu Moluków, tak zwanych „Wysp Korzennych”. To zwykła kropka na wschodnich krańcach Morza Banda, a jednocześnie pełna kluczowych elementów raju: słońca, palm kokosowych i białego piasku.
Miłośnicy ptaków będą zachwyceni słuchaniem i obserwowaniem lokalnego ptactwa, takiego jak Kancilan Pulau (wyspiarski gwizdek) i Kehicap Kai (monarcha bielik). Może nawet potwierdzą obecność Papuasów Pitta, ubranych imperialnie we wspaniałe błękity i czerwienie.
Wody wokół Pulau Nai również oferują swoje idylliczne przeżycia. Nurkowanie z rurką pozwoli Ci przekroczyć granicę do świata tropikalnych ekosystemów koralowców. Wraz z ekipą ekspedycyjną Silversea będziesz mógł poznać bogactwo podwodnego życia albo po prostu zrelaksować się na jednej z rajskich plaż. Wieczorem wypłynięcie w kierunku kolejnego rajskiego miejsca.
Dzień 7
ZATOKA BICARI
Następny dzień statek wpierw zakotwiczy u wybrzeży zatoki Bicari. Znana także jako Zatoka Bika, to prawdziwy mały raj na wyspie Sumba w Indonezji. To miejsce, gdzie można znaleźć przepiękne plaże z białym piaskiem, krystalicznie czystą wodą i bujną, tropikalną roślinnością. Idealne na wypoczynek i chwile relaksu!
Region wokół zatoki tętni życiem – zarówno jeśli chodzi o przyrodę, jak i lokalne kultury. W trakcie pobytu będą mogli Państwo tu nurkować, uprawiać snorkeling lub po prostu cieszyć się relaksem na plaży przy spokojnych wodach. A jeśli lubią Państwo piesze wędrówki, okolice zatoki oferują mnóstwo fantastycznych szlaków, które prowadzą przez piękne krajobrazy. Wieczorem statek wypłynie w kierunku kolejnej przepięknej zatoki.
Następnie odwiedzą Państwo drugą malowniczą zatokę tego dnia – Zatokę Triton. W 2008 roku Kajmany ogłosiły morski obszar chroniony o powierzchni 6000 kilometrów kwadratowych (ponad 2300 mil kwadratowych) wokół wód Zatoki Triton. Znajduje się tu stacja terenowa biura ds. konserwacji przyrody, gdzie odwiedzający naukowcy mogą wykonywać swoją pracę badając zdumiewającą różnorodność biologiczną morza w rezerwacie, który nie ma sobie równych. A obszar ten oferuje wszystko, od najmniejszych karłowatych koników morskich po duże i pełne wdzięku rekiny wielorybie. Zatoka Triton słynie z pięknych ogrodów miękkich koralowców, gniazd żółwi zielonych i populacji przybrzeżnych wielorybów Bryde, które będą mogli Państwo zobaczyć podczas wycieczki z ekipą ekspedycyjną Silversea. Wieczorem statek będzie kontynuował rejs wokół rajskich wysp.
Dzień 8
PULAU MOMON
Dzień powita nas u wybrzeży Pulau Momon w Papui Zachodniej. Niewątpliwie to jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic na świecie. Ta odległa wyspa, czyli pulau, to jeden z ukrytych klejnotów Indonezji. Będą mieli Państwo okazję zobaczyć, jak dżungle wyrastają z dziewiczych, seledynowych oceanów czy też podziwiać grzmiące wodospady, dziewicze plaże i rafy koralowe bogate w życie morskie. Wieczorem statek wyruszy dalej w kierunku wschodnim.
ZATOKA SEBAKOR
Po odwiedzeniu Pualu Momon przywitają nas widoki Zatoki Sebakor, która obiecuje wspaniałe krajobrazy morskie z olśniewającymi plażami z białym piaskiem, lśniącą błękitną wodą i gęstym, bujnym lasem deszczowym. W słabo zaludnionej zatoce znajduje się wyspa Karas – gdzie mówi się unikalnym językiem Karas – oraz wyspy Semai. Niewiele osób ma szczęście zapoznać się z kulturą tego odległego zakątka świata. Prawdziwe piękno Zatoki Sebakor leży pod powierzchnią mórz. Obszar ten, na zachód od półwyspu Bomberai, słynie z niesamowitych podwodnych jaskiń. Hipnotyzujące spotkania z dziką przyrodą przyciągają również gości z daleka do tych odległych wód, aby odkryć ich tajemnice, w tym tętniące życiem rafy koralowe i egzotyczne gatunki morskie kwitnące w tym jednym z najlepszych na świecie środowisk morskich o ciepłej wodzie. Na plażach rozsianych po zatoce mogą Państwo poczuć miękki biały piasek pod stopami, który przypomina cukier puder, a czysta, połyskująca błękitna woda zachęca do orzeźwiających kąpieli i godzin spędzonych na nurkowaniu z rurką pod niebiańsko błękitnym niebem. Wieczorem statek wyruszy w podróż w kierunku Raja Ampat.
Dzień 9
WYSPA MISSOOL, RAJA AMPAT
Region Raja Ampat w Papui Zachodniej, z licznymi wyspami i skomplikowanym systemem raf, leży w sercu Trójkąta Koralowego. Region ten został nazwany najbardziej zróżnicowanym biologicznie obszarem oceanu na planecie. Jedną z czterech większych wysp jest Misool, a tajemnica i piękno głębokich lagun wodnych oraz tajemniczych, wystających pionowo formacji skalnych jest aż trudna do opisania słowami. Pod wodą otaczającą Misool znajdują się strome ściany koralowców i uskoki ozdobione koralowcami stołowymi, koralowcami rogaczymi oraz pomarańczowymi i fioletowymi bryzgami morskimi. Miłośnicy snorkelingu mogą zobaczyć gigantyczne małże zagnieżdżone w formacjach koralowych, a rafę powyżej pokrywają tęczowe ryby. Na lądzie będą mogli Państwo skorzystać z atrakcji na plaży i obserwować ptaki lub wybrać się na spacer na łonie natury, aby obserwować faunę torbaczy żyjącą na Misool. Wieczorem statek rozpocznie podróż w kierunku kolejnej wyspy.
Dzień 10
WYSPA FAM, RAJA AMPAT
Dzień rozpoczną Państwo na nieziemsko pięknych Wysp Fam, które wyłaniają się spektakularnie z pięknych błękitnych wód zaledwie 80 mil od wybrzeży Papui Zachodniej. Te maleńkie krople ziemi, pokryte palmami kokosowymi i otoczone błogimi piaszczystymi plażami, są częścią różnorodnego i olśniewającego archipelagu Raja Ampat. Wody mienią się neonowymi odcieniami błękitu i zieleni, ustępując miejsca małym wysepkom porośniętym namorzynami i ukrytymi lagunami. Wyspy zamieszkuje kilka małych wiosek, więc mogą Państwo odkrywać i cieszyć się tą dziewiczą scenerią z dala od tłumów. Dla tych, którzy lubią nurkować, Wyspy Fam to raj – eksplozja życia i kolorów oraz jedno z najbardziej różnorodnych biologicznie miejsc na świecie. Każde zejście pod wodę to istne święto, pływanie nad podwodnym konfetti w postaci milionów maleńkich, kolorowych tropikalnych rybek. Często można zobaczyć pełne wdzięku manty szybujące po wodach, poruszające się bez wysiłku nad życiem poniżej, a w tym najbardziej niezwykłym ekosystemie można dojrzeć węgorze, skalary i skrzydlice.
PULAU PENUMU, RAJA AMPAT
Kolejne miejsce, które będą mogli Państwo podziwiać to niesamowite widoki na skupiska wysp krasowych Pulau Penumu wyłaniających się z idyllicznych turkusowych mórz. Wyjątkowo różnorodna biologicznie i zapierająca dech w piersiach piękna miejscowość Pulau Penumu specjalizuje się w zadziwiających krajobrazach wysp. Będą mogli Państwo podziwiać widoki z wygodnego drewnianego punktu widokowego, skąd roztacza się niezwykła panorama wschodzących wysp krasowych – każda porośnięta bujnymi namorzynami. Oszałamiający widok, wyspy przerywają wspaniałe jasnoniebieskie wody poplamione głębszymi i ciemniejszymi odcieniami. W trakcie dnia będą mogli Państwo cieszyć oczy naturalnie pięknymi widokami Pulau Penumu, wędrując do Star Lagoon. Warto poznać tropikalną florę wyspy, aby podziwiać charakterystyczne, niebiańskie wody laguny rozciągające się poniżej. Polecamy odświeżyć się po wysiłku mięsistymi orzechami kokosowymi, świeżo rozkruszonymi ze względu na ich słodką, nawilżającą wodę. Pulau Penumu, położone na północ od wysp Fam, oferuje również wspaniałe możliwości pływania i nurkowania z rurką, a gdziekolwiek Państwo spojrzą, rozciągają się wspaniałe, spokojne plaże. Już same widoki czynią tę wyspę prawdziwą perełką Raja Ampat i Indonezyjskiego Trójkąta Koralowego.
Dzień 11
PULAU WAYAG
Od rana mogą Państwo podziwiać wspaniałe widoki z kabiny z czystą, błękitną wodą i niezwykłymi maleńkimi, skąpanymi w słońcu wysepkami otaczającymi Alila Purnama. Dzisiaj statek będzie cumował na wyspie Wayag. Krajobraz zapiera dech w piersiach, poczują się Państwo jak na pocztówce. Mogą Państwo wybrać jedną z różnorodnych atrakcji przygotowanych przez zespół Silversea lub po prostu zrelaksuj się na prywatnej plaży z białym piaskiem.
Dzień 12
PULAU AYU
Pulau Ayu leży tylko trochę na północ od wyspy Wayag, a jest zupełnie inna. Wyspa leży na malowniczym atolu, spełniając wszystkie oczekiwania rajskiej plaży. W trakcie dnia polecamy wybrać się z ekipą ekspedycyjną Silversea na wycieczkę, aby poznać niesamowitą przyrodę schowaną pod taflą oceanu lub po prostu cieszyć się wypoczynkiem na rajskiej plaży. Wieczorem statek wyruszy w dalszą część podróży.
Dzień 13
PULAU BIAK
Powiedzieć, że Pulau Biak jest dziewicze, byłoby niedopowiedzeniem. Położona w zatoce Cendrawasih w Papui (Irian Jaja), na zachód od Papui Nowej Gwinei, sama wyspa Biak jest największą wyspą archipelagu Biak-Numfor. Właściwy archipelag składa się z 67 wysp, z których każda jest bardziej oszałamiająca od poprzedniej. Mieszkańcy jednej z największych przybrzeżnych wysp Papui Nowej Gwineii, są tu zrelaksowani, przyjaźni i otwarci na wiele możliwości, jakie mogą zaoferować relacje z zagranicznymi gośćmi. Pragnący pełnego zanurzenia w lokalnej kulturze powinni spróbować czegokolwiek przyrządzonego na Barapen (ciepłe kamienie). Pyszne! Tutejsze wody są rajem dla nurków. Są nie tylko przejrzyste i pełne życia morskiego, ale zatopiony M/V Pacific Gas jest domem dla rafy koralowej oraz bardzo bogatej fauny. Jeśli jednak nurkowanie, snorkeling, pływanie kajakiem i ogólne życie na plaży nie leżą w Państwa guście, Pulau Biak oferuje inne możliwości. Barwna przeszłość wyspy jako sanktuarium dla japońskich żołnierzy podczas II wojny światowej oznacza, że tym, którzy chcą zwiedzić więcej na lądzie, spodoba się wycieczka do muzeum jaskini Biak – jaskini krasowej używanej przez japońskich żołnierzy jako kryjówka i magazyn. Miłośnikom ptaków spodoba się także zwiedzanie dużego i uroczego parku ptaków na wyspie, w którym żyją Cendrawasihs (Rajskie Ptaki Papui) oraz endemiczne gatunki Kasuaris i Mambruk. Wieczorem opuścimy wody Indonezji i rozpoczniemy podróż w stronę Papui Nowej Gwinei.
Dzień 14
VANIMO
Tylko około 30 kilometrów (19 mil) od granicy z Indonezją leży Vanimo, które jest stolicą prowincji Sandaun (lub Sundown). Jest to jedno z zaledwie dwóch miast w tym odległym regionie Papui-Nowej Gwinei. Prowincja Sandaun jest stosunkowo słabo rozwinięta, ale Vanimo ma piękne plaże i kilka malowniczych wiosek w pobliżu wartych odwiedzenia. Wnętrze wyspy porośnięte jest lasem deszczowym, a pozyskiwanie drewna jest ważnym zajęciem umożliwiającym funkcjonowanie portu Vanimo i chronionej zatoki.
Dzień 15
WYSPA ALI
Wyspa Ali to jedna z czterech wysp położonych w pobliżu Aitape, u północnego wybrzeża Papui Nowej Gwinei. Na wschodnim brzegu wyspy Ali znajduje się piękna biała piaszczysta plaża, na której można pływać i nurkować. Pięć wiosek na wyspie łączą dobrze utrzymane szlaki prowadzące do szkoły i kościoła katolickiego położonego bliżej północnego krańca wyspy. Rdzenni mieszkańcy tej wyspy są otwarci na gości, zachowując jednocześnie swój niepowtarzalny sposób życia i ubierania się, z kolorowymi ceremonialnymi nakryciami głowy, opaskami na ramiona i spódnicami z trawy. Spacer po wiosce poprowadzi Państwa obok czystych lokalnych domów i ogrodów, do kościoła katolickiego z ciekawymi obrazami przedstawiającymi drogę krzyżową. W trakcie wycieczki będą mogli Państwo porozmawiać z wyspiarzami lub zrelaksować się na plaży.
Dzień 16
MADANG
Kolejny dzień rejsu przywita nas port w Madang. Pierwsze domy Madanga znajdowały się na niewielkim półwyspie wcinającym się w Morze Bismarcka – krainę pomiędzy dzisiejszym portem a parkiem Forum. Miejsce to zostało wybrane ze względu na głęboki port i świeżą morską bryzę. Port i stacja, położone około 40 kilometrów na południe od Cape Croisilles, północnego krańca zatoki Astrolabe, pierwotnie nosiły nazwę „Friedrich Wilhelms-Hafen” na cześć pruskiego księcia koronnego. Stacja została zbudowana w 1891 roku i od 1892 roku była siedzibą prowincji Niemieckiej Nowej Gwinei. Po I wojnie światowej i wysiedleniu Niemców nazwę miasta zmieniono na Madang. Madang był okupowany przez Japończyków podczas II wojny światowej i aby uhonorować obserwatorów wybrzeża pracujących za liniami wroga, w 1959 r. przy wejściu do portu Madang w Kalibobo otwarto latarnię morską Coastwatchers Memorial Lighthouse. Jest to nie tylko świecące światło dla żeglugi, ale stało się również charakterystycznym punktem Madanga. Obecnie miasto liczy około 36 000 mieszkańców i jest połączone drogą z zatoką Hansa na północy oraz z Lae i wyżynami na południu. W małym muzeum położonym w mieście, w którym mówi się ponad 170 językami, znajdują się ciekawe eksponaty związane z historią i kulturą Madang i okolic. Na kilku drzewach wzdłuż Modilon Road widać setki odpoczywających nietoperzy owocożernych, czekających na wieczorne loty.
Dzień 17
GAROVE ISLAND
Wulkaniczna wyspa Garove jest częścią wysp Witu i niegdyś posiadała kalderę o szerokości 5 km. W przeszłości wyspa była wykorzystywana do produkcji kopry i kakao i tak jest do dziś. Większość wiosek znajduje się na zewnątrz wulkanu. Strome klify wyjaśniają, dlaczego tylko jeden obszar jest zasiedlony wewnątrz wyspy. Cypel w południowo-zachodnim narożniku wejścia zajmuje szkoła i kościół katolicki we wsi Widu, jedynej wsi w obrębie kaldery.
Dzień 18
RABAUL
Jeśli lubicie surrealistyczne i wyjątkowe przeżycia, to miasto Rabaul w Papui-Nowej Gwinei może przypaść Wam do gustu. Rabaul, położony na północno-wschodnim krańcu wyspy Nowa Brytania to dawna stolica prowincji. Miasto znajduje się wewnątrz zalanej kaldery gigantycznego wulkanu, a kilka mniejszych kraterów jest nadal aktywnych! Tętniący życiem Rabaul został prawie całkowicie zniszczony przez wulkan Mount Tavurvur w 1994 r.; miasto zostało pokryte popiołem, lotnisko zniszczone ale na szczęście nikt nie zginął. Od tego czasu, dzięki głębokowodnemu portowi, w Rabaul może rozwijać się handel, jest kilka sklepów oraz hoteli. Ze względu na fakt, że wulkan jest jednym z najbardziej aktywnych i niebezpiecznych w Papui-Nowej Gwinei, turystyka nie jest popularna. Rabaul ma również imponującą historię II wojny światowej, która obejmuje trzystumilową sieć tuneli wykopanych przez więzionych przez Japończyków jeńców wojennych, zaprojektowanych w celu ukrycia amunicji i zapasów. Po bombardowaniach Pearl Harbor Japończycy używali Rabaul jako bazy na południowym Pacyfiku przez ostatnie cztery lata II wojny światowej i stacjonowało to ponad sto tysięcy żołnierzy. Rabaul znany jest ze świetnych warunków do nurkowania.
Dzień 19
DZIEŃ NA MORZU
Dziś kolejny dzień spędzony na otwartych wodach Pacyfiku. Można wykorzystać ten czas na dobrą lekturę, relaks w SPA i oczywiście liczne rozrywki czekające na nas na znakomitym i luksusowym statku ekspedycyjnym. Prezentacje na temat ciekawych zagadnień związanych z rejsem stoją na bardzo wysokim poziomie
Dzień 20
WYSPA KENNEDY
Wyprawa dociera do kolejnego wyspiarskiego kraju, Wysp Salomona. Dzika, niezamieszkana i historyczna Wyspa Kennedy'ego to mały skrawek lądu na środku Oceanu Spokojnego, do którego zawitamy po południu. Wyspa położona jest niezbyt daleko od Gizo, stolicy Prowincji Zachodniej. Wyspa Kennedy'ego była wcześniej znana jako Plum Pudding Island, po incydencie z czasów II wojny światowej. Incydencie z udziałem jednej z najsłynniejszych postaci historii… John F. Kennedy, ówczesny porucznik, był tu rozbitkiem wraz ze swoją załogą, gdy ich okręt torpedowy PT 109 został trafiony przez wojska japońskie. Mówi się, że przyszły prezydent płynął ciągnąc rannego członka załogi, trzymając pasek kamizelki ratunkowej w zębach, aż dotarł na brzeg. On i jego załoga żywili się kokosami przez dwa dni, zanim zostali znalezieni przez mieszkańców. JFK trzymał nawet łupinę orzecha kokosowego z wyspy na swoim biurku w Gabinecie Owalnym przez całą swoją prezydenturę.
Dzień 21
WYSPA MBILI
Kolejny dzień rejsu spędzą Państwo przy małej wyspie Mbili. Mimo swoich małych rozmiarów, wyspa daje spore szanse poznania zarówno lokalnej kultury jak również wypoczynku na piaszczystej plaży.
Dzień 22
SANTA ANA
Port Mary to nazwa zatoki sąsiadującej z Ghupuna, główną wioską Santa Ana. Jasna, biała, piaszczysta plaża z ogromnymi drzewami dającymi cień biegnie wzdłuż linii brzegowej przed zadbaną wioską. Domy tutaj są wykonane z lokalnych materiałów, a większość z nich jest zbudowana na palach. Wyspiarze na ogół witają gości tradycyjnymi pieśniami i tańcami wykonywanymi przez członków trzech różnych wiosek. Niektórzy miejscowi ustawią również stoiska oferujące swoje rękodzieło. Wyspy Salomona są najbardziej znane z tradycyjnych sznurków monet wykonanych z muszli i eleganckich rzeźb postaci z lokalnych opowieści i legend. Podczas odwiedzin w wiosce będziecie mogli obejrzeć niezwykły pokaz Warrior Challenge (Mara-mara-tafa), tańce kobiet (Mao-nifita, Afuri i Mwabe Mwabe) oraz wziąć udział w tradycyjnym przygotowaniu posiłku. Po programach kulturalnych wyruszymy na spacer po wyspie, przez zacieniony las, w którym rosną wielobarwne storczyki. Odwiedzimy szkołę i tradycyjne „domy duchów”, w których znajdują się relikty przodków. Na statek trzeba wrócić wcześnie, gdyż przed nami do pokonania kolejny odcinek wielkiego, pięknego Pacyfiku.
Dzień 23
DZIEŃ NA MORZU
Pora za zasłużony odpoczynek i błogie “nicnierobienie”. Zaplecze naszego statku nie pozwoli jednak na nudę. Zapraszamy na siłownię, jeden z niezwykle ciekawych wykładów i oczywiście na korzystanie z bogatej, nielimitowanej oferty napojów w systemie all inclusive. Należy przestrzec, że ta ostatnia aktywność nie jest bynajmniej zdrowa.
Dzień 24
WYSPA AMBRYM
Wczesnym rankiem dotrzemy do aktywnej wulkanicznie wyspy Ambrym. Krajobraz zmieni się diametralnie - zamiast białego, miękkiego piasku będziemy mieć pod stopami ciemny piasek wulkaniczny. Ambrym nazywana jest czasem wyspą magii. Stąd wywodzi się pięć spośród ponad stu lokalnych języków używanych na Vanuatu. Wyspę zamieszkuje społeczność Ranon; jej męska część znana jest z tradycyjnego tańca Rom, do którego w tajemnicy przygotowują kostiumy i maski. Taniec zarezerwowany jest na specjalne okazje, a taką jest nasza obecność na wyspie. Miejmy nadzieję, że będzie nam dane zobaczyć ten niezwykły taniec.
Dzień 25
WYSPA CHAMPAGNE
Jeśli chodzi o znane na całym świecie plaże, Champagne Beach jest jednym z największych hitów. W 2003 roku CNN umieściło ją na dziewiątym miejscu na liście stu najlepszych plaż, a niezależni specjaliści ds. podróży na stałe umieszczają ją na swojej liście w ścisłej czołówce. To jedna z naturalnych piękności: biały piasek na plaży, turkusowa woda i nic z wyjątkiem ciekawskich żółwi. Nazwa „Champagne Beach” została nadana wyspie dawno temu, kiedy hiszpański odkrywca Pedro de Quirós uwierzył, że dotarł do słynnej, nieznanej południowej krainy lub „Tierra Australis Incognita”. Uważał, że musujące bąbelki pochodzenia wulkanicznego, które unoszą się z wody, przypominają bąbelki szampana. Dodatkowo linia brzegowa ma kształt spodka do szampana w stylu art deco, więc nazwa się przyjęła i jest używana aż do dzisiaj. Plaża znajduje się na wyspie Espiritu Santo - największej i zarazem najmniej zaludnionej wyspie w archipelagu Vanuatu, które jest kolejnym państwem na trasie tego boskiego rejsu. Pod wieczór nasz statek podnosi kotwicę i kieruje się na wschód do ostatniego kraju na naszej trasie.
Dzień 26
DZIEŃ NA MORZU
To ostatni pełny dzień na oceanie. Z pewnością będzie nam ich brakowało, tak niewiele czasu pozostaje na porządkowanie zdjęć, rozmowy i inne zajęcia. Nieuchronnie zbliżamy się do wysp Fidżi.
Dzień 27
LAUTOKA
Przybywamy na zwykle skąpane w słońcu brzegi Sugar City (Lautoka). Legenda mówi, że miasto wzięło swoją nazwę po pojedynku dwóch wodzów. Włócznia przebiła jednego z wodzów, co doprowadziło do okrzyku „lau-toka!” czyli „uderzenie włócznią!” To jest niestety też moment opuszczenia pływającego domu, co może być właśnie tak przykre, jak uderzenie włócznią. Nocleg w hotelu na lądzie po tak długim rejsie jest nieco szczególny, wrażenie kiwającej się podłogi nie opuści nas jeszcze jakiś czas.
Dzień 28
WYLOT Z FIDŻI
Koniec wycieczki. Osoby, które nie chcą pozostać dłużej na Fidżi wylatują w kierunku Europy. Ewentualny nocleg tranzytowy w drodze powrotnej.
Dzień 29
PODRÓŻ DO POLSKI
Kontynuowanie podróży.
Dzień 30
PRZYLOT
Przylot do Warszawy lub innego portu lotniczego.