Dzień 1
WYLOT
Wylot z Warszawy. Szczegółowa informacja o godzinie odlotu z Warszawy będzie podana w Prestige Book, wysyłanym każdemu imiennie, przed rozpoczęciem podróży . Wylot z przesiadką do Manili na Filipinach. Jest to miejsce tranzytowe, z którego zaczniemy właściwą wycieczkę na Wyspy Pacyfiku.
Dzień 2
PRZYLOT DO MANILI
Po przylocie przejazd do hotelu. Nasz biologiczny zegar wskazuje nam wcześniejszą godzinę, dlatego z pewnością znajdą się chętni na mały wypad „Manila by night”. W mieście tym można doskonale się zabawić i świetnie zjeść. Nocleg w hotelu w Manili.
Dzień 3
MANILA
Objazd Manili pozwoli nam poznać atmosferę tego pełnego kontrastów molocha, niepozbawionego jednak ciekawych miejsc. Większość Filipińczyków to katolicy. To pozostałość po wielowiekowej hiszpańskiej kolonizacji. Dużo tu kościołów i zabytkowych kamienic. Udajemy się do bazyliki, gdzie przechowywana jest figura Czarnego Chrystusa. To bardzo ważne miejsce dla religijnego społeczeństwa Filipińczyków. Oglądamy m.in. Intramuros, zabytkową, kolonialną część miasta. Osoby, które już znają miasto i nie chcą go ponownie zwiedzać dysponują wolnym czasem. Wieczorem wykwaterowanie z pokojów i przejazd na lotnisko, Wylot na dalekie wyspy Mikronezji.
Dzień 4
PRZELOT NA MAJURO
Rozpoczynamy zwiedzanie wysp Pacyfiku Zachodniego i wycieczkę na Wyspy Marshalla. To małe wyspiarskie państwo, którego powierzchnia lądowa nie przekracza 200 km. kw. Składa się wyłącznie z atoli koralowych. Najsłynniejszymi z nich są stołeczne Majuro, Bikini i miejsce wielu prób jądrowych oraz Kwajalein z amerykańską bazą wojskową. Lądowanie na Majuro, stołecznej wyspie państwa. Nocleg w hotelu na Majuro.
Dzień 5
WYSPY MARSHALLA
Podczas wycieczki na Wyspy Marshalla przekonamy się jak wygląda stołeczny atol Majuro, który przypomina z lotu ptaka krakowski obwarzanek. Atol składa się bowiem z szeregu wąskich wysp ułożonych w kształcie elipsy. Długość atolu to ok. 100 km, a mieszka na nim 30 tysięcy ludzi. Właściwa stolica kraju leży na wysepkach Delap-Uliga-Darrit, dlatego stolicę nazywa się D-U-D. Robert Louis Stevenson, autor „Wyspy skarbów” określił Majuro mianem „perły Pacyfiku”. W stolicy zobaczymy m.in. rządowy budynek kapitolu. Zatrzymamy się też przy ratuszu atolu Bikini. Na Majuro zostali przeniesieni mieszkańcy atolu przed testami broni jądrowej, które były przeprowadzane na tej wyspie. Po południu wycieczka do wschodniej części atolu, do mającej wiejski charakter Laury. Tam zachęcamy do kąpieli przy jednej z idyllicznych plaż. Ciepła woda oblewająca nasze strudzone ciała, szum palm kokosowych, brak pośpiechu i jakichkolwiek problemów. Tak właśnie powinno się żyć na Wyspach Pacyfiku. Pobyt na Majuro to także okazja do poznania Marszalezów, czyli Mikronezyjczyków przybyłych tu tysiące lat temu. Marszalezi znani są z ciekawych map węzełkowych, które pomagały im nawigować po ogromnym Pacyfiku. Dziś są już zupełnie „ucywilizowani” i żyją w zwykłych domach. Nocleg w hotelu na Majuro.
Dzień 6
PRZELOT NA POHNPEI
Przed nami kolejne wyspy Pacyfiku Zachodniego i zwiedzanie Mikronezji. Ten niewielki kraj rozproszony jest na ogromnym obszarze i składa się ze stanów. Lot na wyspę Pohnpei (dawniej Ponape). To niezwykle ważne miejsce dla kultury Mikronezji. Znajdują się tu ruiny kamiennego miasta Nan Madol, unikatowe miejsce wpisane na listę UNESCO. Na Pohnpei prowadził badania i umarł nasz wielki rodak Jan Kubary. Grupa Prestige Tours w roku 2019 znalazła na Pohnpei starą, kamienną tablicę poświęconą pamięci Kubarego. Nocleg na Pohnpei.
Dzień 7
POHNPEI: NAN MADOL
Wycieczka do Nan Madol, ze względu na swoje położenie miejsce to nazywane jest czasem „Wenecją Pacyfiku”. Budowla powstała z kamiennych naturalnych słupów bazaltowych ułożonych przez dawnych budowniczych. Miejsce to obrosło legendami i skrywa wiele tajemnic. Mamy czas by niespiesznie eksplorować Nan Madol i odkryć te unikatowe i jedyne w swoim rodzaju wiekowe konstrukcje. Na Pohnpei przekonamy się także jak wygląda stolica państwa z ciekawym kapitolem – siedzibą władz Mikronezji. Nocleg na Pohnpei.
Dzień 8
PRZELOT NA CHUUK – WYSPA WENO
Przelot na Chuuk, kolejny ze stanów Federacji Mikronezji. Chuuk jest potężnym atolem wewnątrz którego wynurzają się piękne wyspy pochodzenia wulkanicznego. Lądujemy na jednej z nich, mianowicie Weno. Atol był w czasie II Wojny Światowej potężną japońską bazą wojenną. Został zbombardowany przez USA podczas operacji „Hailstone”. Na dnie atolu spoczywa około 60 japońskich jednostek, które dzisiaj są niezwykłą atrakcją dla nurkujących. Dlatego wyspa ma przydomek „japoński Pearl Harbour”. Do końca wojny Amerykanie nie zajęli atolu, pozostawiając na wyspie 30 tysięcy Japończyków. Zwiedzamy wyspę Weno, centrum administracyjne stanu Chuuk. Pokusimy się o zdobycie Mt. Tonaachaw (230 m n.p.m.), na szczycie zobaczymy japoński bunkier i świetny widok na wyspę. Choć nie jest to wysoka góra to jednak jedna z najwyższych podczas wycieczki na Mikronezję. Na Weno zobaczymy ludzkie osady, niewielki wodospad, kościół i japońską latarnię morską. Nocleg na Chuuk.
Dzień 9
ATOL CHUUK: WYSPY DUBLON I ETEN
Wycieczka łodzią po lagunie. Naszym celem są wysepki Dublon i Eten. Zobaczymy tu ludzi, którzy bardziej dbają o lokalne tradycje, niż na głównej wyspie. Ciekawe też są ślady obecności japońskiej. Po okupantach pozostały bunkry i wiele budowli, które stopniowo i krok po kroku pochłania dżungla. Miejscowa ludność do dzisiaj używa tych ruin jako schronienia. Wycieczka jest również okazją do snorkelingu w czystych i pełnych życia wodach laguny. Po południu powrót na Weno. Nocleg na Chuuk.
Dzień 10
LOT NA PALAU
Wylot na Palau, jedną z najmniejszych republik świata. Po locie z przesiadkami docieramy do tego wyspiarskiego mini państwa słynącego z dbałości o środowisko naturalne. Palau posiada nienaruszone rafy koralowe i malownicze, niezagospodarowane wysepki. Nocleg na Palau.
Dzień 11
PALAU
Czas wolny na Palau. Dla chętnych proponujemy fakultatywną wycieczkę na Rock Islands (orientacyjna cena wycieczki w Prestige Book). Rock Islands to setki malowniczych, kopulastych wysepek rozrzuconych gęsto na lazurowym oceanie. Niesamowitym miejscem jest izolowane jezioro na jednej z wysp. Dzięki izolacji lokalne meduzy straciły zdolność parzenia. Atrakcją jest nurkowanie pośród tych meduz, ale często ze względu na ich ochronę nie jest jednak możliwe. Na Rock Island znajdziemy też znakomite warunki do snorkelingu. Nocleg na Palau.
Dzień 12
PALAU
Zwiedzanie Palau. Ciekawostką jest to, że pomimo małego rozmiaru państwo to dysponuje gigantycznym parlamentem w nowo zbudowanej stolicy. Budowę tego kapitolu finansowała m.in. Unia Europejska, a więc mamy swój wkład w rozwój demokracji w jednym z najmniejszych państw świata. Zwiedzimy byłą stolicę Koror i zarazem największe miasto tej niewielkiej republiki. O historii wojny amerykańsko – japońskiej przypomną nam dawne bunkry i działa z czasów ciemnych lat wojny. Wieczorem wyjazd na lotnisko, wylot na kolejną wyspę i transfer do hotelu na nocleg.
Dzień 13
MARIANY PÓŁNOCNE
Wycieczka dociera na Mariany Północne, terytorium stowarzyszone z USA z szeroką autonomią. Zwiedzamy wyspę Saipan. Główne miasto Garapan było japońskim centrum administracyjnym Marianów. W czasie wojny ostało zrównane z ziemią przez amerykańskie lotnictwo. Dzisiaj Garapan odrodził się i rozkwita paradoksalnie dzięki japońskim turystom – tak historia zatoczyła koło. Nocleg na Saipan.
Dzień 14
SAIPAN
Zwiedzamy Saipan. Jak zauważymy, Mariany mają dziś charakter amerykański. Styl życia, sklepy, samochody – to wszystko przypomina USA. Zwiedzamy północną część wyspy z „Klifem Banzai”. To miejsce, gdzie setki japońskich kobiet i dzieci skoczyło w przepaść, unikając poddania się Amerykanom. Dziś klify podziwiamy za ich piękno i gnieżdżące się na nich ptaki, choć trudno nie pomyśleć o tragicznej historii. Na Saipan chętni mogą też spróbować kąpieli w grotach wypełnionych błękitną wodą morską. Nocleg na Saipan.
Dzień 15
TINIAN
Fakultatywna wycieczka lotnicza na sąsiednią wyspę Tinian, na której lądujemy zaledwie po kilkunastominutowym locie. Ta niewielka wyspa wpisała się w szczególny sposób w historię świata. Właśnie stąd wystartowały samoloty niosące Little Boy i Fat Man. Były to bomby atomowe zrzucone na Hiroszimę i Nagasaki w Japonii. Po zwiedzeniu kilku miejsc związanych z II wojną światową powrót niewielkim samolotem na Saipan. Orientacyjna cena wycieczki będzie podana w Prestige Book. Osoby niekorzystające z wycieczki dysponują czasem wolnym na Saipan. Kolejny nocleg na Saipan.
Dzień 16
GUAM
Wylot na Guam. Pobyt na Guam, amerykańskiej wyspie na Pacyfiku, która ma szczególne znaczenie strategiczne. Jesteśmy w Hagatna, najważniejszym mieście amerykańskiego terytorium. Na każdym kroku widzimy turystów japońskich, którzy upodobali sobie tą ciepłą, bezpieczną i bardzo zamerykanizowaną wyspę. Można tu wykąpać się w ciepłym morzu i beztrosko poplażować. Zwiedzanie południa wyspy, gdzie zatrzymamy się przy punktach widokowych, wodospadach i nad zatokami uchodzącymi za najładniejsze na wyspie. Nocleg na Guam.
Dzień 17
GUAM
Czas wolny na Guam. Warto skorzystać z plaży, a także zrobić zakupy w świetnie zaopatrzonym outlecie. Pilot Prestige Tours nie pozwoli nikomu się nudzić i zaproponuje aktywne spędzenie czasu. Pobyt w hotelu na Guam.
Dzień 18 - 19
PODRÓŻ POWROTNA
Przejazd na lotnisko i wylot w długą drogę powrotną. Nocleg tranzytowy w jednym z miast azjatyckich.
Dzień 20
PRZYLOT
Przylot do Warszawy.